Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hobit: Šmakova dračí poušť | Hobbit: The Desolation of Smaug | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.12.2013
CZ premiéra: 12.12.2013
režie: Peter Jackson
hrají: Martin Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch, Lee Pace, Hugo Weaving

Hobit: Šmakova dračí poušť: Extended Edition trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Primárně informační kousek, takže si hodnocení zase tolik nevšímejte. Rozšířená verze druhého Hobita u nás vyjde 4. listopadu, tedy cca pět týdnů před premiérou kinoverze trojky. Čeká nás v ní 25 minut nových scén a tradičních 9 hodin bonusů, jež celkem svižně představuje nová blůčková upoutávka. Dočká se Šmakova dračí poušť podobného vylepšení, jakým se chlubila Neočekávaná cesta? Anebo bude tahle úděsně dlouhá fantasy ještě utahanější? Odpovědi samozřejmě naleznete v recenzi nového sestřihu. Do té doby třeba dejte v diskuzi vědět, jestli tenhle release napjatě očekáváte, nebo už vám je digitální návrat do Středozemě tak nějaký volný.

Hobit: Šmakova dračí poušť: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Celý Hobit mi líže půlky. Jacksonovy natahované digitální omalovánky mě totiž neba. Ale tím spíš musím uznat, že tahle upoutávka je prostě parádní. I když je trochu klišé naprat do fantasy ze Středozemě chorály a akční koláže, které dělají z té ploché trikové sešlosti osudový boj o záchranu veškeré civilizace, ale v daném střihovém podání to prostě funguje na výbornou. Po řemeslné stránce si nelze představit moc dokonalejší práci, protože atmosférický úvod i rytmizace s údery a výbuchy trefují každého popcornuchtivého diváka přesně na komoru. Pokud ve vás navíc Bilbova pouť zvládá nějak rezonovat, jistojistě musíte spatřit jeden z nejlepších trailerů roku.

 

Hobit: Šmakova dračí poušť: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Evangeliny Lilly, Luke Evans a Benedict Cumberbatch. Tři nové přírůstky do hobití ságy, tři trefy do černého, které nový trailer servíruje přímo na stříbrném podnose. Středozem jako by někdo polil pár hrstmi živé vody a opět ji udělal divácky atraktivní, protože se mezi horami CGI konečně objevují pravověrné fantasy momenty. Najednou tu máme vyhrocenou elfí romanci, nasupené lidského borce a libovou dračí představovačku, jež z Jacksonova sequelu opět dělají zajímavé pokoukání. Navíc se přidávají efektní akční parádičky (Tauriel ftw!) a celým trailerem se táhne patřičně tíživá atmosféra, která ale v pravou chvíli nabídne odlehčený moment. Čistá pětihvězdičková práce to sice pořád není. Na takovou obnovu víry a patřičné prodání každičké emoce jsou ale čtyři málo, takže si to přeberte po svém a sejdeme se v diskuzi.

Hobit: Šmakova dračí poušť: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

No... jako teaser proč ne. Peter Jackson prezentuje obří hlasitou přehlídku nových postav, jež Hobita nadále posouvá do pohádkových sfér. Ale bohužel to nejsou ty milé, patřičně staromilské a hmatatelné sféry. Spíš tu máme digitální polízanici, která sice nabízí jeden epický záběr za druhým a řemeslně si v pohodě sahá pro čtyři hvězdy. Jinak se ale dere do hlavy... Indiana Jones 4! Ano, barevná paleta není daleko a na skákajícího domorodce si musel vzpomnět snad každý. A to je jen ten nejočividnější prohřešek. Pozornější diváci si všimnou i podivných elfů na stromech a řady akčních momentů, které stejně jako v jedničce sází na opulenci a kašlou na hrdiny. Nahrazení atmosféry a osobitosti měřítkem vůbec zabolí, protože jednička se alespoň snažila tvářit, že tu jde v první řadě o Bilbovo dobrodružství. Teaser na dvojku ho pak nenechá promluvit jediné slovo (!), přičemž raději vytahuje nejobehranější blockbusterovou kartu - temnotu. Tady? Tsss... Pokud Benedict Cumberbatch zase nebude kráčet přes vychladlé mrtvoly, něco víc než další omalovánky vážně nehrozí.

Hobit: Šmakova dračí poušť: První klip


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak tohle bylo... nečekaně bolestivé. Hobití Live Event, ve kterém Peter Jackson hodinu odpovídal na otázky fandů i přátel a servíroval tunu záběrů z placu (Bard a Master v Jezerním městě, Thranduil v Temném hvozdu, Legolas a Tauriel porcující skřety....), totiž nevyvrcholil nabušeným sneak peekem, jaký očekávaly miliony fanoušků po celém světě. Místo něj přišla jen natáhnutá scéna s Gandalfem, která prý mysteriózně naťukává znovuzrození nazgúlské Devítky. Hm, tak se na to teda mrkněte. Pak ale rychle začněte pročesávat internet, jestli se někde neusídlil okolní nehotový materiál, ve kterém Thorin, Bilbo a spol. slibují a předvádějí daleko větší a lákavější věci. To vám bude... ehm, šmakovat spíš!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace