Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hledám Amy | Chasing Amy | 1997
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Kevin Smith
hrají: Ben Affleck, Joey Lauren Adams, Jason Lee, Dwigh Ewell, Jason Mewes

Hledám Amy: V.I.M.


ikona
Mr. Hlad
ben affleckchasing amykevin smithvim
Romantika trochu jinak. 

Hledám Amy je třetím filmem redakčního oblíbence Kevina Smithe, hned předem je však nutné říct, že pokud od tohohle sympatického rodáka z New Jersey znáte jen Jaye a Boba nebo Flákače, můžete být při sledování jeho nejosobnějšího a nejcitlivějšího filmu hodně vykolejení. Hledám Amy byla reakce na recenze právě Flákačů, kterým soudobá kritika vytkla, že jde v podstatě jen o komedii bez hlubší myšlenky. Smith se rozhodl odpovědět tvrdě a účinně a natočil film, ve kterém jeho typický humor sice má svoje místo, ale v daleko menším množství, než jsme zvyklí. Hledám Amy je velmi osobní příběh o neobvyklé lásce, zkoušce přátelství a věcech, které nikdy nemůžeme mít. A o minulosti, která umí být často opravdu velká svině se zvrhlým smyslem pro humor.

Základem je, jako u všech Smithových filmů, výborně napsaný scénář, zajímavé charaktery a vynikající trefné dialogy. Díky výborným hereckým výkonům Bena Afflecka a Joey Lauren Adams, jejichž postavy by se daly používat jako názorný příklad fungující herecké chemie, má člověk při sledování Holdenova příběhu pocit, jako by byl spolu s ním ve stejné neřešitelné situaci. V situaci, která zkrátka nedovoluje happy end. A právě konec je na Hledám Amy možná tím nejlepším, co kdy Kevin Smith předvedl. V závěrečné dvacetiminutovce se nezvyklý milostný trojúhelník sejde v jedné místnosti a Holden, Alyssa i Banky odhodí přetvářku, lži a slušnost a všechny nehezké pravdy, všechen lidský humus a skrytá tajemství vyplují na povrch. Právě v Hledám Amy Kevin Smith dokázal, že co se přístupu k realistickému ztvárnění lidských vztahů týče nemá mezi svými věkovými vrstevníky konkurenci.

Hledám Amy je právě tím filmem, kterým si získal respekt a úctu celé generace. Neobvyklý milostný trojúhelník je plný smithovského humoru s hořkou pachutí, emocí, důvěryhodně napsaných a zahraných hrdinů a především dvou důležitých ponaučení. Zaprvé – člověk by si měl jít za tím, co chce, ale – za druhé – někdy to, co chce, mít zkrátka nemůže. Na film, který vzniknul vlastně z hecu, je těch pozitiv docela dost.

Mimochodem - Hledám Amy byl název, pod kterým Smithův film běžel v televizi. Na videokazetách vyšel jako Zoufalec.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace