Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hitman | Cohen and Tate | 1989
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Eric Red
hrají: Roy Scheider, Adam Baldwin, Harley Cross, Cooper Huckabee, Jeff Bennett

Hitman: V.I.M.


ikona
woody
Zabijáci Roy Scheider a Adam Baldwin v drsném thrilleru, který stojí za to si najít 

Cohen & Tate (český překlad Hitman budeme ignorovat) je ve své podstatě prostinkou, byť netradiční, roadmovie o dvojici chladnokrevných nájemných vrahů, kteří vezou malého chlapce ke svým mafiánským šéfům. Dodejme, že krátce předtím mu vyvraždili rodinu v parádní mrazivé úvodní scéně, takže je jasné, že jejich vztahy nejsou ideální. To samé však platí i o dvojici zabijáků. Roy Scheider jako Cohen je nedoslýchavý pragmatik, používá tlumič a snaží se jen dobře odvést svou práci, která ho už pomalu unavuje. Adam Baldwin jako Tate je pravým opakem parťáka – mladý a testosteronem nabitý psychopat, který by nejraději všechny rozstřílel brokovnicí na krvavé cáry a ještě na ně hodil granát.

Většinu snímku stráví všichni tři v autě jedoucím noční krajinou. Malý kluk na zadním sedadle si rozmíšek únosců všimne a začne je štvát proti sobě. Podrážděnost roste, stejně jako vzájemná nedůvěra. Atmosféra houstne a otlučený sedan začíná být pro tyhle tři příliš malý. Dialogy sice nejsou bůhvíjak skvěle napsané, ale na Shakespeara si tu nikdo nehraje. Navíc Roy Scheider byl jedním z nejcharizmatičtějších lidí, co kdy chodili po stříbrném plátně, takže mu žerete naprosto všechno.

Asi nejvíce vám film přiblížím, když prozradím, že jde o režijní debut Erica Reda, scénáristy kultovního Stopaře. Red je odborník na silniční thrillery plné syrového a šokujícího násilí, které skvěle odsýpají. Cohen & Tate prakticky nestihne nudit, protože se v něm pořád něco děje. A co je nejdůležitější, je nepředvídatelný. Nikdy netušíme, kdy Tateovi rupne v bedně, jak se zachová stoický a arogantní Cohen, či zda se klučinovi útěk konečně povede nebo při tom zase umře několik civilistů.

Je vysoce pravděpodobné, že jste o tomto filmu do této chvíle nikdy neslyšeli. A ani se vám nedivím. Cohen & Tate vidělo ve své době asi pět lidí a ani dneska to není s proslulostí o nic lepší. Byla by ovšem škoda o něj přijít. Není bezchybný, vždyť zápletka je děravější jak ementál. Přesto je ona ryzí béčkovost a přímočarost v mnoha směrech osvěžující a hlavně velice zábavná.
PS: Pokud můžu radit, snažte se sehnat necenzurovanou verzi. Závěrečná jatka jsou totiž natočena v nejlepší tradici peckinpahovského krvavého řádění, kvůli čemuž dokonce první sestřih ani nedostal rating od MPAA pro extrémní násilí. Jako doporučení to myslím stačí.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace