Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Herkules 3D | Little Hercules in 3-D | 2009
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 07.01.2010
režie: Mohamed Khashoggi
hrají: Hulk Hogan, Richard Sandrak, Judd Nelson, John Heard, Brooke Hogan

Herkules 3D: Recenze


ikona
imf
Televizní břečka s Hulkem střídá v soutěži o nejhorší 3D film náš oblíbený Krvavý Valentýn. Najde se další vyzyvatel?  

A vy bláhoví jste si mysleli, že Tři nindžové v zábavním parku byli dno americké kinematografie. O pár řádků výš Hlad právě vyhlašuje nejlepší a nejhorší filmy roku 2009 a my už tu máme kandidáta na letošek, pravda v té méně záviděníhodné kategorii. Je teprve půlka ledna, takže nemá cenu dělat předčasné závěry, ale už teď můžeme prohlásit, že Hercules je nejhorším 3D filmem, který jsme viděli. A dost možná i nejhorším o kterém jsme slyšeli.

Nevím, jestli to byl od režiséra Mohameda Khashoggiho nebo producentů nějaký předem promyšlený útok či zkouška zbraně hromadného ničení, ale už z prvního plakátu schopný kinofil pozná, že nastal čas zalézt do krytů. Příznaky nákazy? Děti v hlavní roli, zoufalá snaha aktualizovat mýty a legendy a Hulk Hogan jako Zeus! Snímek byl natočen na digitál a zřejmě by skončil v nějakém odpadním časovém slotu na kabelovce, kdyby někoho nenapadlo ho převést (v postprodukci) do 3D a neposlat ho Evropanům jako danajský dar. A co myslíte? Čeští distributoři to spolkli i s navijákem a ještě to nadabovali. To je jako zabalit nevinnou atomovku do kobaltového pláště. Horší už to zkrátka být nemohlo. A to je teprve začátek.

Hulk Hogan (toho času ještě před rozvodem, který zdecimoval celou jeho rodinu - film se natáčel v roce 2006) do filmu nastrkal celou svojí famílii - manželku, syna, dceru a kámoše, co se jmenuje 2 Krayze. A vlastně ještě zapomínám na Paula Wighta, přerostlého wrestlera, kterého zjevně v mládí krmili máslem, napájeli smetanou a místo vitamínů mu cpali škvarky (má boty číslo osmnáct a váží kolem 240 kilo). To je vskutku povedená sebranka, ale tou hlavní hvězdou je čtrnáctiletý výkřik přírody a technologie jménem Richard Sandrak. Už cítíte, že vám hoří za patami? Vždyť teprve vyjmenováváme herce.

O ničem jiném ostatně nemá smysl mluvit, protože trojrozměrné efekty jsou děsivé a přípomínají pionýrské pokusy z padesátých let minulého století. Kdykoliv jsme na Olympu, bude se vám zdát, že český Anděl páně měl být nominován na Oscara za vizuální efekty, když si na chvilku odskočíme do Babylonu (kde vládne již zmíněný wrestler XXL), vzpomenete si na první Mortal Kombat a zpětně ho doceníte na plný počet hvězdiček. Nic není děsivějšího než zpomaleně rotující, ručičkama rozhazující čtvrt tuny vážící hrouda masa, letící přímo do sálu. Nic. Tedy kromě toho, co se tou dobou odehrává na planetě Zemi.

Náš Hercules se totiž za pomoci své macechy Hery (která vypadá a mluví jako italská uklízečka ze čtvrté cenové) spadne z hory přímo doprostřed Los Angeles, zatímco se jeho otec pere s Mardukem. Ti dva se nakonec vsadí, že Hercules na Zemi vydrží tolik a tolik dní, přičemž mu Hogan postupně odebírá nadlidskou i lidskou sílu. Abyste to pochopili, Richard Sandrak má přezdívku Nejsilnější dítě na planetě. Kdysi dávno ho rodiče, jimž se zjevně líbily indické ideály nucených dětských prací, bičovali v posilovně a krmili ho proteinovými šejky, aby pak osvalené batole mohli ukazovat na titulních stránkách Blesků a Hromů. Utáhne dva autobusy a ten třetí sní na posezení. Hmm. I když na těch fotkách je něco děsivého a zajímavého, ve filmu tyhle svaly vyztužené titanem neuvidíte. Sandrak totiž vyrostl a začal se zajímat i o věci mimo posilovnu. Rodák z Ukrajiny tak ve filmu vypadá jako úplně normální teenager, co občas skočí zatrénovat, ale rozhodně to na něm není moc vidět. Východní rysy a neschopnost zahrát základní emoci mu ovšem zůstala.

A právě tady mizí poslední naděje na něco bizarního. Stačí se podívat na fotku malého Sandraka. Kdyby takové individuum pobíhalo před kamerami, byla by tu naděje alespoň na pár bizarních scén. Takhle nezbude než průměrně vypadající klučinu s nulovými hereckými zkušenostmi (doufejme, že to tak zůstane) hodit do týmu s ukecaným černouškem. Viděl jsem pár trailerů v originále a musím říct, že český dabing ho dost zásadně tlumí (i tak je to na dvojitou návštěvu ORL). To děcko hrálo ve dvou rapperských filmech (Notorious, Get Rich or Die Trying) mladší verze hlavních hrdinů a dikce i rozmáchlá gesta praktikuje i tady, což se posléze snaží polobůh, polomutant napodobovat při balení holek a je to děsná bžunda. Skoro jako když mladý Hercules surfuje na štítu a rozhání mečem Boeingy během přistání v L.A. Na papíře to asi zní celkem snesitelně, ale ukázky tentokrát nelžou ani nepřehánějí. Demence je všeobjímající a za pomoci 3D vyplní celé kino. Jednoduše se před ní neschováte a nepomůže ani to, že Hulk Hogan je bůh a jako jediný na place si to zjevně dost užíval. Já jsem trpěl jak když do mě maminka v dětství pod tlakem cpala halušky. Dodnes je nemohu ani cítit. Teď kvůli Mohamedovi nebudu moct ani Petiškovy Staré řecké báje a pověsti. Snad na mě teď nevyjde ten Troška. Hrochy mám totiž taky docela rád.

Verdikt

avatar1/10

imf

Hercules spadne na Zemi, vy si zas budete připadat padlí na hlavu, že jste na to do kina lezli. Trhat se u toho smíchy lze jen v podnapilém davu a úmyslně. Jakékoliv jiné zevní či vnitřní po(u)žití vyvolává křeče, krvácení a bez včasné léčby či útěku může skončit smrtí dobrého vkusu. Případné vedlejší účinky konzultujte s vaším psychiatrem. Jestli žádného nemáte, bude vám po zhlédnutí filmu přidělen.


Hodnocení čtenářů

 • avatar1/10

  crimson_moon

 • avatar1/10

  jakema

 • avatar1/10

  p3drox

 • avatar1/10

  Corey(8)

 • avatar1/10

  jhr

 • avatar1/10

  VasaX

 • avatar1/10

  j.i.r.k.a

 • avatar1/10

  vimanzen

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace