Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Havel | 2020
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 23.07.2020
režie: Slávek Horák
hrají: Viktor Dvořák, Anna Geislerová, Martin Hoffman, Jiří Bartoška, Stanislav Majer

Havel: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

Znovu dobré, nikoliv výjimečné. Pochválím Viktora Dvořáka, který se mi jako Havel zamlouvá čím dál víc, a kudos posílám i směrem k režírujícímu Slávku Horákovi, jenž má vizuál v malíku a minimálně v trailerech to je celé velmi „hezké“ a atmosférické. Akorát si tak říkám, že osobnost celosvětového významu (jakou Havel bezesporu byl) by si zasloužila přece jenom ambicióznější, větší a důležitější film. Třeba v režii Agnieszky Holland a v koprodukci s bohatým Netflixem nebo HBO, když už nebudu originální. K Havlovi sice patří i ty více či méně skandální věci osobního charakteru, ale mě to v podání tvůrců otravuje už v upoutávkách a trochu se bojím, že v kině to bude ještě horší. Ale jinak vážně dobrý, skoro na čtyři hvězdy.

Havel: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Na české poměry hodně nadprůměrně udělaná upoutávka, která funguje jak v těch komornějších a civilnějších chvílích, tak i v závěru, kde se rozjede hudba, zrychlí tempo a začne se rychleji stříhat. Viktor Dvořák jako Havel nejen vypadá, ale evidentně dělal všechno pro to, aby tak i působil a i Martin Hoffman tu zvládne na malém prostoru zaujmout a i v těch několika málo vteřinách je z něj cítit ta „lanďákovská energie.“ Jen Anna Geislerová je tu možná až moc vidět, i když hlavně proto, že jde o populární a těžko přehlédnutelnou tvář. Hodně bodů si však Havel ve své první představovačce vybojovává díky kostýmům, poctivě syrové atmosféře normalizačního Československa, výpravě a celkově proto, že vypadá dobře. O mnoho lépe než velká většina filmů, co u nás vznikají. Jen doufám, že ta osobní linka boje budoucího prezidenta se svědomím a věrností manželce bude v celovečerní podobě působit trošku méně povrchně než v upoutávce. Ale je to trailer a nějak se to tam nacpat musí, tomu rozumím a Slávek Horák v Domácí péči ukázal, že ke svým hrdinům u mí přistupovat hodně citlivě, takže mu věřím. Vlastně se dost těším.  

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace