Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Harry Potter a Ohnivý pohár | Harry Potter and the Goblet of Fire | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.11.2005
CZ premiéra: 01.12.2005
režie: Mike Newell
hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Michael Gambon, Ralph Fiennes

Harry Potter a Ohnivý pohár: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Svatá matičko posázavská, z toho už se nevykroutíme. Poslední dva trailery na Pottera od nás dostaly čtyři hvězdičky (u toho posledního to bylo o chlup, což jste nám ve vašich hodnoceních dali otevřeně najevo), ale ten dnešní už maximálnímu hodnocení neujde, neboť kombinuje nejlepší záběry z obou ukázek a přidává tu přívětivě nabušenou hudební složku prvního traileru. Navíc když Hermiona pronese svoje "I´m scared for you" (říká to Harrymu, ne vám... klídek ;), chytnete opěradlo židle o něco pevněji, znovu zapomenete, že je pod tímhle filmem podepsaný nevypočitatelný Mike Newell a začnete se nezřízeně těšit. Zase. Že by nás dostal na lopatky proradný marketing? (pokolikáté už?) U Pottera si dovolím ten luxus a budu doufat v opak, ostatně i dneska s klidem odkoukám i první dva díly z taktovky Columbuse, protože přes veškeré nedostatky v sobě mají určité "potterovské" kouzlo. Newell se jedničce a dvojce zatím podobá jen co se týče rozpačitosti některých triků (vodní příšerky), všechno ostatní trhá moje pochyby na kusy tak spolehlivě jako vakuový čistič Horsta Fuchse. Ostatně Harry je spolu s King Kongem posledním záchytným bodem sezóny a tak si nalejte panáka a šoupněte si do fronty na stahování tenhle trailer. Vzhledem k blížící se premiéře je to možná ten poslední a to si žádá oslavu. Pětihvězdičkovou.

Harry Potter a Ohnivý pohár: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Táák, mládeži. Mike Newell vrací úder s pořádným trailerovým nářezem, který už spolehlivě zastrkává všechny nevěřící Tomáše zpátky do jejich nor. Pan Potter, naše stará celebrita, totiž přichází v nádherném audiovizuálním balení a Newell ze sebe setřepává všechny polemiky o tom, zda byl pro čtvrtého Pottera dobrou volbou. Podle traileru to totiž rozhodně vypadá hodně osobitě, odvážně a vyváženě. Atmosféra je zase úplně v jiných končinách, než tam, kde se ji snažil vytyčit Columbus i Cuarón, i když film má svým neuhlazeným pojetím rozhodně blíže právě Cuarónovi. Harry Potter si např. zaručeně ještě nikdy předtím neucintl na své roucho tak jako právě tady, což ještě krásně korunuje titulek „A Time of Change“… ano, změn bude každopádně hodně. Líbí se mi komorní zamilovaná vlna, na které Newell v první polovině ilustruje bující hormony našich hrdinů a pak přepne do efektního výběru čtyřech vyvolených s prostřihy na akčnější pasáže, na něž se můžeme se zatnutými pěstmi těšit. Závěr traileru patří již tradičnímu sestřihu, kde se mísí všechno se vsím a hudba vygraduje v ohlušující explozi… Ještě bych rád dodal, že triky opět sice nevypadají úplně dokonale, ale od předchozí ukázky bylo mnoho dopilováno a počítačem generované obrázky nakonec mají svou uchopitelnou poetiku a kouzlo. Nezapomeňte. Temnota se blíží… zatáhněte závěsy, vlezte si pod peřinu, a sjíždějte tenhle trailer dokud nebude kalendář dotrhán do 8. prosince. V ten den se totiž zaručeně stanou velké věci, přestože tahle ukázka na nejvyšší příčku našeho hodnocení bohužel nedosáhla… Je libo fulscreen? (33.43MB).

Harry Potter a Ohnivý pohár: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Upřímně doufám, že se brzy objeví international teaser (i když už vlastně spíš trailer ;) netitulkovaný a nebudeme ho muset hostovat, jinak náš traffic zase poroste až do nebe. Ale přece bychom vám tu radost neodpírali. Druhá ukázka ze čtvrtého Harryho mě sice v úvodu mlátila přes hlavu omalovánkovým stylem, ale když už jsem se s Cuaronovým temným lookem loučil, sáhnul někdo do strun a začaly se dít věci. Nemusím snad zdůrazňovat, že Emmě Watson a samotnému Ohnivému poháru to dost sluší, triky obecně pak kolísají od divných po slušné, ale na to, že Potter neboří v tomhle ohledu hranice jsme si už zvykli. Britové holt utrácejí za jiné věci. Čtvrtou knížku osobně neznám (tištěné slovo je mrtvé ;), ale vypadá to, že se bude o poznání víc šermovat hůlkami a ústřední trojice se poprvé zamiluje (naštěstí ne do sebe navzájem). Už po první ukázce jsem Newellovi tak nějak odpustil, že se nechal k režii ukecat, tentokrát už se na něj nezlobím vůbec, ale semínko pochybností tam pořád někde je. Trojka přeci jenom nakopla Harryho k lepším zítřkům tak razantně, že bychom teď všichni chtěli něco výjimečného. Klidně z předlohy vytrhejte stovku stran, hlavně když bude mít ten film duši. A teď fanoušci papírového Pottera, s chutí do mě... v komentářích je místa dost.

Harry Potter a Ohnivý pohár: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Osmdesát sekund dlouhé teasery, v nichž je nových záběrů tak na krátké podrbání za uchem, u nás většinou cupujeme na hadry. Jenže v případě čtvrtého Harryho by to bylo trochu unfair. Jistě, moc se toho nedovíme a podivuhodnými trikovými záběry se pokocháme všeho všudy deset sekund, jenže už úvodní retrospektivní koláž má grády jako dobře upečená italská pizza (pokud možno Calabriana). V kratinkém sestřihu sledujeme proměnu Daniela Radcliffa z malého záprdka v rozčepířeného pubescenta, Emma Watson vyměňuje image nemluvněte za image sexbomby pro pedofily a Rupert Grint... je pořád Rupert Grint. Rozjezd je to velice slibně proštěrchaný (i když ne tak vypointovaný jako závěr Music Videa k Epizodě III) a navazující temné řezané tóny z dechových nástrojů nás přivádí k prvním záběrům z nového Pottera. Těžko něco usuzovat, ale divoký zoom hned ve třetím záběru dává tušit, že Mike Newell nebude režírovat tak ospale, jak by se dalo usuzovat z jeho předchozích počinů. Kouzelně pohádková atmosféra od Cuárona je sice ta tam, ale v těch několika málo obrázcích ji docela elegantně nahrazuje civilní a hodně potemnělá Newellova vize. Šikovně vygradované hudební aranžmá nás pak přivádí k (zas o trochu lepším) trikovým výjevům, z čehož rozhodně nebude mít radost nebojácný Harry. Hoří mu totiž koudel u zadku.:-) No, uvidíte sami, jestli to první přičuchnutí cítíte stejně jako já za čtyři hvězdičky.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace