Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.07.2011
CZ premiéra: 14.07.2011
režie: David Yates
hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2.: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ano, tohle je skutečná tečka za potterovskou ságou. Ve chvíli, kdy vyjde druhá část Relikvií smrti na Blu-rayi, se uzavře magická dekáda, ve které jsme se osmkrát vydali do školy čar a kouzel. Většinou byly tyhle výpravy náramně tajuplné i zábavné. Ve finále ale přeci jen muselo dojít na uzavření velkého příběhu, která už tak super nebylo. Jistě, osmý Potter je jedním z nejvelkolepějších blockbusterů sezóny a servíruje trikovou a akční kanonádu přesně tak, jak jsme si to představovali. Na příběhu se ale řádně podepsalo překombinované zakončení předlohy, a málokdo navíc může tvrdit, že mu závěrečný prolog nevyvolal až moc velký úsměv na tváři. Na druhou stranu, ani tohle Harryho fanoušky nejspíš neodradí od koupi Blůčka, které nám důvěrněji odhaluje natřískaný trailer. Nemusela tu sice být představovačka systému Ultraviolet a vynechat šlo i nepříliš přehledné dokumentární pásy. Přes to všechno ale upoutávka uhání kupředu jako zběsilá, a jak je u téhle značky dobrým zvykem, ždíme z chorálů a epických koláží maximum. Prozatím tedy příjemné rozloučení z potterovskými trailerovými kampaněmi, které snad za x měsíců naposledy oživí nějaké ultimátní promo na ultimátní bradavickou kolekci. Věřte tomu, že přijde, a chystejte si klec na plyšovou Hedviku.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2.: Retrospektivní megatrailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A je to za námi. Bylo toho hodně. Poznali jsme je málem jako mininka a najednou z nich jsou odrostlí dorostenci, u nichž bulvární plátky probírají nahotu Daniela Radcliffea i průhledné kalhotky Emmy Watson. Z písklat se prostě stali úspěšní mladí lidé, což je vždycky vděčná věc na divácké prožívání - tady ho máme zpestřené velkolepým trikovým hávem a jedním archetypálním příběhem o vítězství dobra nad zlem. Je to příběh o tom, jak se z obyčejné adaptace stal velký filmový fenomén, o tom, jak se z neznámých tváří staly velké hvězdy, aniž by jejich nositelé vlastně museli opravdu někdy prokázat velký herecký talent. Je to příběh o úspěšných knihách, okolo nichž se točí takové prachy, že každý, kdo se k fenoménu nachomítne, má jistou spoustu pozornosti i slávy. A svým způsobem i nesmrtelnosti. Tohle všechno vám shrne jeden důkladný megatrailer, v němž můžete znovu projít cestu, která zabrala jednu dekádu. Zavzpomínejme, utřeme slzy, kochejme se.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2.: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Byl vůbec někdo tak naivní, aby nepředvídal pět hvězd? Warneři od prvního filmu dávali potterovským trailerům tu nejlepší péči. A nejinak tomu je i u toho nejspíš posledního. Už poetický úvod málem bere dech, když nás přivádí do jednoho z nejzásadnějších momentů kouzelnické historie. Následující série důvěrně známých výjevů pak spolehlivě připomíná, proč výtvor J. K. Rowling milují miliony lidí. A od půlky traileru už se dostavují jen velkolepé záběry ve vyladěných kolážích, které jsou natřískané osudovostí a ždímou epickou hudbu na maximum. Nic jiného se vlastně ani nedalo čekat... Závěr potterovské ságy ale nebude jen akcí a triky nabitým blockbusterem. Půjde hlavně o pravověrnou ždímačkou emocí, a druhá půlka traileru skvěle prodává právě tohle. Stačí jediný záběr na Luciese nebo Severuse, nakloněný nájezd na Molly či připomenutí nevyhnutelných událostí. Fanouškům se v oněch momentech musí ježit chlupy na zádech, a přestože finální potterovská upoutávka přeci jen není na dokonalé pětihvězdí, bohatě si ho zaslouží. Na konec velkého fenoménu láká nadmíru poctivě, a ještě u toho zvládá věnovat alespoň vteřinku času snad úplně každému. Ať už to do finále dotáhnul naživu, nebo nějak jinak.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (80)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2.: Promo trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sázka na nostalgii přijít prostě musela. Diváci totiž vyrůstali zároveň se svými miláčky a každý návrat do dětských let Daniela Radcliffa nebo Emmy Watson je tedy i zasněným návratem do dětství jejich obdivovatelů. Ortodoxním fandům možná až ukápne slza, když uvidí záběry ze čtené zkoušky, a pak se jim před očima rozjede leporelo z natáčení i výsledné podoby osmi potterovských filmů. Režiséři se střídají, herci rostou, a i když Harry stále stojí před jednou a tou samou výzvou, prochází aspoň skoro všemi nejefektnějšími momenty celé ságy. Bohužel i takhle přesvědčivý materiál je sešroubován dohromady poněkud nemotorně. Kostrbatě se snaží překonávat jednotlivé části upoutávky a výrazněji proto nestrhne. Šlo z toho vymlátit víc. Ale vyloženě zbytečné video to taky není.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2.: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Esence epična! I když mi je Harry Potter i se svým věčným pošťuchováním s pánem zla proklatě nízko u pasu, razance, s níž vyrukovala první upoutávka, je obdivuhodná. Warneři nenechávají nic na náhodě a vpalují do sítnic rozmáchlý trailer, který má stejně tak burácivou hudbu, jako kaloricky vydatné trikové sekvence. Potter 8 prostě vypadá jako nejryzejší letní blockbuster, i když vlastně vychází z relativně střídmé literární předlohy. Danielu Radcliffeovi nevadí, že mu táhne na třicítku – pořád se tváří jako teenager, který nabírá na síle a který si může vyšlápnout na toho, o kom se nemluví. Mluvit se naopak může o celkově rozmáchlé koncepci, jíž velkorysá hudba (nepřipomíná vám trailery na nový Star Trek?) žene na samou hranu snesitelnosti. Ukázka baží po statutu „masakrálního trailerového nářezu“ a i když se jí absolutní trefa nedaří, pořád je třeba uznale pokývat a těšit se na plnohodnotný trailer. V něm totiž uvidíme nejen spoustu důvěrně známých výjevů z knihy, ale i absolutní zájem pokořit veškerou trailerovou konkurenci roku 2011...

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace