Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Harry Potter a Fénixův řád | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.07.2007
CZ premiéra: 19.07.2007
režie: David Yates
hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Ralph Fiennes

Harry Potter a Fénixův řád: International Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Žádné nové záběry se nekonají, milí mudlovští přátelé. Pokud jste od Harryho čekali, že vytáhne další abrakadabra, byli jste na omylu. On vlastně opakuje ta samá kouzla, jen je tentokrát odflákne během mnohem kratší stopáže. Výsledný efekt je rozpačitý. Čáry mají stále slušný drive, Harry je ale nestihne odříkat dost nahlas, takže vás jimi neočaruje tolik jako minule. Možná se začínám vzpamatovávat z těch kouzelných formulí, které na mě kouzelnické trio vybalilo v předešlých trailerech, protože už mám zase ten samý pocit, jaký se dostavil po zhlédnutí prvního teaseru. Jakmile pátý Harry nemá v záloze tak bombastickou ukázku, začíná ta slabá vlna optimismu přecházet do pryč a vrací se vláda obav a pesimismu. Druhý international trailer mě navíc ošidil o krátký hudební motiv, kterým mi tak imponovaly předešlé montáže, a jedna minuta plná řečí o rebelismu a všelijakých expeliarmech ;) proto utekla a vyšuměla nebezpečně rychle. Jistě, že tentokrát si Harry nedosáhne k páté hvězdičce ani kdyby si pomohl hůlkou, otisk toho nejlepšího z minulých pětihvězdičkovek mu ale pořád stačí k tomu, aby mě na chvilku otupěl a přimněl mě uvažovat o plánech na červenec. A to v případě dvojkového mezinárodního traileru stačí. Jen se pořád bojím, že se to, co na konci vyřkne "Vy víte kdo", stane skutečností.

Harry Potter a Fénixův řád: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Jděte s tím Harrym už třeba do... Posledních pár dní je na MovieZone vážně k nevydržení. Fanatičtí příznivci knížek s brýlatým čarodějem nás bombardují oslavnými komentáři, smajlíky a vykříčníky létají jako by se nechumelilo a všichni čekají na příchod traileru jako na Velký třesk. Člověk by skoro začal Fénixův řád nenávidět, tím spíš, že o jeho režisérovi má pořád velmi nevalné mínění. Ale co... trailer vyšel a nestalo se nic. Žádný velký třesk, žádné přepisování historie. Ale... Warneři svoji práci rozhodně neodfláknuli a pokud jsem měl u International ukázky jisté pochybnosti a sužoval mě nedostatek emocí, rozpuštěný do solidně odstříhané dvouminutovky, americký trailer už všechno nasadil na správné koleje. Tomuhle se říká čisté řemeslo - trochu zamícháme atmosférou, necháme fanoušky vydusit skrz pásmo výjevů z knihy (divák-neználek si to tak nějak protrpí) a nakonec rozjedeme velkolepou show v produkci ILM, kdy na plátně hoří, září a vybuchuje snad všechno, co si lze představit. Naši hrdinové jsou v tomhle kolotoči tak trochu v pozadí, ale samotná premisa vzpoury mladých kouzelnických nedochůdčat a jejich tažení proti starým machrům z Voldemortovy gardy, to zní dostatečně lákavě. Ano, ukázka je vážně fajn a zřejmě si jí pustím několikrát, abych se jí nabažil. Nechybí jí vůbec nic. Ale slíbil jsem si, že podruhé už stejnou chybu neudělám, protože čtvtý díl mě vytrestal dokonale. Nebudu se těšit, nechci se těšit a vlastně mě k tomu krom technické brilance ani nic zvláštního netlačí. Harry je fajn postava a já s ním rád dojdu až na konec jeho pouti, ale kdyby se letos do multiplexů nedostavil, zřejmě by mi to žíly neroztrhalo. A tenhle mírně laxní přístup trvá i po velmi lákavém předkrmu. Jednička pro Warnery za dobře zvládnutý start marketingové ždímačky, ale já mám fakt omluvenku a proto se zdržím davového šílenství. Užívejte, bratři a sestry... uvidíme (se) v kinech.

Harry Potter a Fénixův řád: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Bůh a lord Voldemort nám odpusť... Haló okolo svého obrýleného zlatokopa si ale studio jinak hlídá dobře. Velice dobře. Trailer vykazuje v podstatě všechno co diváci od letního blockbusteru očekávají. Z klasického trailerového návodu jsou vytahovány ty nejotřepanější, ovšem stále funkční audiovizuální moudrosti, které ochutnávku z pátého Pottera důstojně gradují. Yates se navíc projevuje jako vykutálený outsider, který se pídí po efektnosti tím že nechá ve vzduchu neustále něco poletovat. Těžko říct jestli mu fazóna vydrží přes celé dvě hodiny, teď ale můžeme vcelku nerušeně pokyvovat a podléhat kouzlům. Harry sice vypadá jako že ho stříhala Hermiona se zavázanýma očima a Yatesovi zjevně ujíždějí triky (nebo snad úmyslné retro?), první zkoušku se ale složit podařilo. Sterility se Potter samozřejmě pořád nezbavil a Voldemort proto na nádraží nevoní jako Darth Vader, leč pouhý záporácký pěšák, který neumí zpacifikovat ani mameluka Radcliffea, cuáronovské kamerové jízdy po kopcích a vzorek autentických mladických rozhovorů ale možná naznačují správný recept šmakující nejen zaslepeným potterofilům.

Harry Potter a Fénixův řád: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Je zpátky a je ošklivější než jsme čekali. Nad novým účesem Daniela Radcliffea se v diskuzních fórech medituje už od prvních fotek a před víkendem se k tomu přidala celá řada nových témat, vyplývajících z uveřejněného teaseru. Teď tu konečně máme rozumnou kvalitu a můžeme posuzovat, aniž by to po opakovaných zhlédnutích odnesly naše rohovky. Žádné výmluvy, žádné nadržování a také žádná pochvala. Ano, David Yates si vzal podobné vodovky jako Mike Newell ve čtvrtém dobrodružství, ale herci mu nerostou (s výjimkou Hermiony) nijak do krásy a plocha čtyřiceti vteřin je až příliš neúprosná. Hudební podkres svou dynamikou předbíhá vizuál snad o tři koňské délky a dokonce i Gary Oldman vypadá v Yatesově statickém podání jako zběhnuvší ochotník. Druhá půlka pak přináší koláž ve smyslu "hoďte to do mixéru a ono už se to nějak srovná". Ne, nebudu pátého Pottera odsuzovat předem. Dokonce ani za ten poslední záběr s průletem na koštěti, za který by si to víc než zasloužil. S klidem však prohlásím, že se jedná v historii jeho eskapád o zatím nejhorší ukázku. Proto dvě hvězdičky, za podezřelé nahlédnutí pod pokličku, které vnese do duší laiků i potterofilů spíš pochyby než radost. A premiéra 13. července 2007? Vždyť to je pátek třináctého. Všichni víme jak to v tyhle dny dopadá. Buď přijde Jason a nebo na vás spadne jiné neštěstí. Budu se za tebe modlit, Yatesi, ale zřejmě to nepomůže.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace