Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Halloweenská noc | Trick 'r Treat | 2007
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Michael Dougherty
hrají: Brian Cox, Anna Paquin, Dylan Baker, Quinn Lord, Leslie Bibb

Halloweenská noc: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Víc citátů jste v traileru asi pěkně dlouho neviděli. Možná nikdy. Až mě napadá, že by nějaký chytrák mohl jednou zkonstruovat ukázku, která by jen předčítala z recenzí, slibovala a slibovala, srovnávala s klasikami a nakonec by sama připustila, že pokud kecá a vybírá z kritik jenom zavádějící pasáže, můžete po závěrečných titulcích obřadně podpálit kino. I Halloweenská noc jen slibuje. Zábavu. Strach. Teror. Novou žánrovou klasiku. Dohánění Carpenterova Halloweenu. Pulp Fiction. Snad všechno, na co si v té rychlosti vzpomenete. A že se opravdu nelení a slogany nabíhají na obrazovku i během nasekaného finále, kdy už se pasáže z recenzí nedají ani stihnout přečíst. Všechno tohle vábení má zvlášť bizarní rozměr, uvědomíme-li si, že právě horory bijí kritici nejčastěji přes záda a že zrovna tenhle kousek dva roky tlel v trezoru a teď se podívá jen na DVD (v říjnu u nás i v Americe). Možná právě to mohlo trailerové fachmany motivovat spíš k prodávání interesantních obrázků. Lepší přilákat něčím hmatatelným, než velkohubě mlátit (prázdnou?) PR slámu.

Halloweenská noc: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Opravdová originalita hororovým trailerům schází už dlouho. Ostatně, upoutávky jsou odrazem celého žánru, v němž se zajímavé novotvary zjevují stejně často jako v programu televize Prima. I tentokrát to nejzajímavější odteče skrz monitor po prvních dvaceti sekundách, kdy skončí stylové instruktážní video o tom, jak se chovat během Halloweenu. Renonc! Nemělo skončit u malého okýnka, loga a letmého nástinu atmosféry! Producenti se v tomhle směru chovají jako ukázkové měkkoty – a neuvědomují si, že jedinou záchranou před tím, aby strašák zapadl mezi desítky dalších, je nahastrošit ho do úplně jiného hábitu. I kdyby mělo jít jen o teaser, vyplatí se hledat cokoliv, co zaujme. Nebylo by ale fér hanit trailer na Trick ’r Treat za všechny jeho kolegy. Standardům dostojí, i s vlažným tempem a předvídatelnou, leč docela účinnou finální pasáží. Potěší hlavně reminiscence Fida, jehož tatík vytahuje kudličku na každého, kdo se na něj špatně podívá. Ale i celková výtvarná stylizace přesahuje obvyklá béčková aranžmá. Tvůrcům ale jejich pozici nezávidím. Halloween už je pár let zabrán sérií Saw a nikde jinde takovýhle kus žvance neprodáte.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace