Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hadi v letadle | Snakes on a Plane | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.08.2006
CZ premiéra: 12.10.2006
režie: David R. Ellis
hrají: Samuel L. Jackson, Byron Lawson, Nathan Phillips, Benjamin McKenzie, Emily Holmes

Hadi v letadle: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

„Hádanka, drsňáku. Máš béčko nejhrubšího ražení, o němž se začalo z ničeho nic povídat. Nemáš v něm žádný nevídaný záběry ani geniální akci, jen hady a Samuela L. Jacksona. Co uděláš?“ Fanoušci Nebezpečné rychlosti by jistě „střelili rukojmího“, New Line Cinema místo toho volí taktiku pečlivého skrývání, tak aby se už před premiérou neodkopalo, že za sykotem v letadle v podstatě není nic k zalíbení. Alespoň to se zdá z „plnohodnotného“ traileru, jenž je plnohodnotný opravdu jen v uvozovkách, které by měly být zvýrazněny tučným černým fixem. Záběrů sice přibývá, hadi se vlní rychleji a přichází i to nejoblíbenější klišé hororových filmů (kdo souloží, ten umírá...), ale pořád je z toho cítit urputná snaha nepřijít o jedinou osobu, která propadla hře na naštvaného černocha a plazící se mrchy v jednom interiéru, prostřednictvím zatajování (ostatně proto se za mořem nekonaly ani novinářské projekce). Trailer sice není nezvládnutý tak jako v případě druhé ukázky na Proutěného muže, na absenci nových podnětů je ovšem třeba reagovat redukcí hvězdiček – zvlášť když Samova pusa zůstává nepříjemně dlouho uzavřená. Každopádně, blížící se víkend bude jeden z nejzajímavějších v historii. Protože pokud Snakes on a Plane opravdu vydělají sumu, která nepřísluší jejich vizáži, v marketingových odděleních se budou kroutit hlavy nejen definitivně, ale i s trvalými následky na duševní způsobilosti.

Hadi v letadle: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hadi v letadle možná budou ekvivalentem ptakopyska v říši filmových ukázek. Maximálně podivná propagační strategie nejprve vyústila v notně obskurní pseudoteaser, v němž nás háďata mohla rozesmát svou digitálností do pěti sekund. Pak přiskotačil regulérní teaser s tunou keců a slabou desítkou záběrů. Velké trailerové weby si na něj museli nechat zajít chuť, což si přinejmenším Yahoo chtělo vynahradit televizním spotem, který můžeme blahosklonně označit za Teaser 2 (tak jako naši zámořští kolegové), anebo po vzoru samotného Yahoo za trailer nebo „first look“. Samuel L. Jackson v něm sice dostane do péče ušmudlaných třicet sekund, vzhledem k obrazovému embargu, které na Hady kdosi uvalil, z toho přesto čučí nevídaná porce záběrů. Coolóznost ze Sama kape v každém okamžiku, a když zahlásí „A jsem v tom hodně dobrej“, i nevěřící tomášové se snadno dovtípí, proč bude Ellisův duševní výplach nejsilnější one-man show roku 2006. Jacksonův projev a prázdninová samozřejmost, s jakou se oddává likvidaci vraždících plazů nicméně posunují Hady spíš do ranku akční komedie, kterou těžko může někdo vnímat jako drsný boj o přežití (viz černoch mlátící hada deklem pod krabice :-). S Jacksonem na palubě to ale minimálně mě vadit nebude. Snad se ovšem ryzí popcorn dočká co nevidět férové upoutávky.

Hadi v letadle: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hady v letadle halí aura, o které sní každý druhořadý přídavek do letního pohoštění. Díky všeobecné oblibě Sama Jacksona se Snakes on a Plane stali společenskou událostí už daleko před první zveřejněnou ukázkou, což vedlo – jak už jsme podrobněji pitvali v novinkách – k netradičnímu přetočení některých filmových scének. Hadi v letadle sází na svou výsadní pozici i v teaseru a znovu louhují pověst, která se traduje mezi americkými teenagery – totiž, že plazící se mrchy budou v kombinaci s Jacksonovým slovníkem „motherfucking cool“. Studio proto okatě podporuje dojem, podle nějž se na nás v půlce srpna přiřítí hotová esence stylovosti, a používá při tom podobnou argumentaci jako SLJ na MTV Awards. Některým z vás pochopitelně budou scházet podrobnější „informace“, jiní zas nebudou chtít tolerovat Jacksonovu bilanci „pět sekund na plátně – ani jedna nadávka“... ale já tvrdím, že teaser dostál svému účelu a že je i při převaze textových titulků zábavnou návnadou na rozsáhlejší expozici. A hlavně stylovou. Přesně podle plánu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace