Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Gravitace | Gravity | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.10.2013
CZ premiéra: 03.10.2013
režie: Alfonso Cuarón
hrají: Sandra Bullock, George Clooney

Gravitace: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Dobře zvažte, jestli na to chcete koukat. Gravitaci se totiž podařil nevídaný kousek a probojovala se mezi nejočekávanější filmy roku, aniž by divákům předvedla víc než několik úvodních scén (zdravíme Kapitána Phillipse...). Osmdesátimilionová investice si ale přeci jen žádá alespoň jeden "velký" trailer, takže Warneři nakonec tasí dvouminutové vesmírné drámo, ve kterém je pár záběrů, jež byste možná rádi viděli až v kině. I tak je ale informační hodnota příjemně nízká, což jen podtrhuje brilantní zakončení brilantní kampaně. Gravitace i ve své finální upoutávce rve plyn až na podlahu a málokomu v hlavě nenaskočí "wow, tohle bych vážně nechtěl zažít". Dotáhne to lidi do kina? Snad jo. Když něco pochválí i věčně rýpající Cameron, není radno se tomu vyhýbat.

Gravitace: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Neuvěřitelná ukázka, která by snad fungovala i bez obrazu. Tak moc je intenzivní. Nebo je to tím, že po všech těch cirkusáckých veletočích v kosmu už máme k Georgeovi a Sandře tak blízký vztah? Jako bychom byli s nimi spojeni neviditelným lanem a celé to absolvovali s nimi. Cuarónova audiovizuální magie brnká na mimořádně silné noty a vykresluje panoramata, která jsou jinak vidění snad jen v HD dokumentech od BBC. Nevím, jestli to celé povede k návalu žádostí o práci u NASA, nebo se naopak náborové kanceláře vylidní. Tam nahoru by se ale chtěl podívat snad každý a tahle ukázka navzdory hmatatelnému nebezpečí jasně předvádí proč. Nahoru je cesta dlouhá... a do kina zatím taky. Už aby to tu bylo.

 

 

Gravitace: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hlas Sandry Bullock je absolutně nesnesitelný. O to smutnější je, že v superambiciózním scífku Alfonso Cuaróna dostal hlavní roli. Ano, jsem zaujatý a kdo ví, třeba se po pár minutách v kině pokorně omluvím, protože si na ječák oscarové star zvyknu. Ne ale teď. Protože v rovině panického afektu nepůsobí úplně přesvědčivě. Což je velká škoda, protože i koncepce téhle ukázky je velmi originální a video je díky přísné formě adekvátně působivé, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že s jiným něžným hláskem by to bylo ještě o level lepší.

 

Gravitace: Trailer


Gravitace: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Fenomenálně drastická podívaná! Na Cuarónův další film se čekalo dlouhých sedm let a od začátku bylo jasné, že to nebude žádná tuctovka. Mexický talent se nakonec rozhodl pro příběh dvou astronautů, kteří se po nehodě snaží přežít v mrazivém vesmíru, a už po teaseru je jasné, že si zvolil... moudře. Znamená to sice tradičních haldu reakcí typu: "Cože, žádná armáda vesmírných lodí, mimozemská invaze ani supercool laserové přestřelky? A tomu jako říkáte sci-fi?" Modří ale vědí, že dva herci a rotování v temnotě nabízí podobně napínavé obrysy, které se ostatně zhmotňují už na ploše 90 vteřin. Teaser, jenž je pravděpodobně sestříhaný jen z úvodního sedmnáctiminutového záběru (!), totiž předvádí jeden epický záběr za druhým, šponuje nervy na maximum a pravidelně doslova řve, že z nás v kině budou malí, k smrti vyděšení človíčkové. Velké ambice tu zkrátka prýští z každého filmové políčka a je tedy trochu smutné, pokud někoho odrazuje takhle originální podívaná, jíž prý Cuarón piplal důkladněji než vlastní ratolesti. Tohle je zkrátka pětihvězdičkový matroš a zdaleka nejnadějnější 3D IMAXovka na obzoru.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace