Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Gran Torino | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.01.2009
CZ premiéra: 16.04.2009
režie: Clint Eastwood
hrají: Clint Eastwood, Cory Hardict, Geraldine Hughes, Brian Haley, Dreama Walker

Gran Torino: DVD


ikona
Cival
 

Gran Torino vládlo: Jde o kasovně nejúspěšnější film Clinta Eastwooda, držící 81. místo v žebříčku nej filmů na IMDb, patnáctou pozici na CSFD (kam se hrabou Temný rytíř, Pancharti nebo nedej bože Milionář z chatrče) a kupodivu nula oscarových nominací. Diváci holt mají jiné favority než akademicko-kritické kruhy, Eastwoodovo dojemné loučení s hereckou kariérou s nimi pohnulo víc než většina oficiálních top filmů loňského roku. Přitom i slušná část nadšených diváků si jistě uvědomuje, že Gran Torino není úplně nejvyspělejším Eastwoodovým projektem, že skrývá poměrně banální historku o přátelství brunátného důchodce a hodných mladých šikmoočků, jež Clint v nouzi vzal pod svá křídla. „Eastwoodovský Karate Kid“ je vlastně dalším hluboce lidským filmem, který smiřuje různé generace a samozřejmě i různé rasy. Za jiných okolností by nad ním kdekdo mávl rukou a odzíval jej jako řemeslně bezproblémovou sázku na jistotu. Jenže ten Clint…

... Clint je prostě v kategorii filmových dědků jiná váhová kategorie. Jiná liga, jinej sport. Když vrčí a znechuceně si odplivává nad rákosníky pošlapávajícími jeho trávník, naprosto samozřejmě tím sbírá sympatie všech generací. Jednoduchá báchorka s poučením přitom jede jen podle ozkoušených vzorců a schematicky sbližuje Eastwoodova xenofobního válečného veterána Walta Kowalskiho s „děckama z Asie“. Být tu Lubomír Lipský, jen málokdo by nad takovým filmem ustrnul. Jenže u posledních slov hereckého matadora Clinta Eastwooda na stříbrném plátně brečí celé kinosály… I když si dovolím tvrdit, že „Drsný Harry“ natočil za svůj život pár lepších filmů, třeba Milion Dollar Baby, Výměnu nebo Dokonalý svět, ten kolosální úspěch u publika zrovna s Gran Torinem mu zazlívat nebudu. 

Na DVD ho provází dva krátké featuretty týkající se auťáků – v prvním se herci a tvůrci vyznávají ze své náklonnosti k naleštěným kapotám, v tom druhém se podíváte na detroitskou přehlídku veteránů a jiných ne zrovna nejmladších vozítek se čtyřmi koly.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české...
K mání od: 19. 8. 2009
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace