Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Good | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 31.12.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: Vicente Amorim
hrají: Viggo Mortensen, Jason Isaacs, Mark Strong, Steven Mackintosh

Good: Trailer 2

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Německé hákové kříže nenechají filmaře v poslední době spát. Po Cruisovi je Mortensen další obětí dějepisných výletů do minulosti, kde vládla světu nespravedlnost a světu se připomíná, že národnostní menšiny na tom nebyly zrovna nejlépe. Na rozdíl od opulentní Valkyrie, z níž smrdí hollywoodský rozpočet na sto honů, je však Good dalším malým-velkým filmem o osudech malých-velkých lidí. Tedy takový ten „zasloužilý art“, který se v hojnosti skloňuje na festivalech a soutěžích, kde získá nálepku „vážného, hlubokého a dojemného filmu“ (to jsem si nevymyslel, už se to skví na jednom z plakátů). Neznamená to, že si svého diváka nenajde – znamená to však velmi pravděpodobně, že jde o hereckou i režijní sázku na jistotu. Ostatně i trailer nenabízí mnoho překvapení a v podstatě se po nastínění úvodní premisy dá s pár nepřesnostmi odhadnout do samotného závěru. Mortensen i Isaacs válí, vše jede podle standardní, zavedené šablony a když se odhalí, že začíná být standardní až moc, naštěstí si ukázka v závěru trochu zlepší renomé. Výrazný emocionální tahák to ale v žádném případě není. A moc bych se ostatně divil, kdybychom se s Viggem a jeho posledním filmem potkali v našich kinech.

Good: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Další výrazná tělesná proměna Viggo Mortensena. Další poučná lekce z dějepisu, z doby kdy vlály červené prapory s hákovými kříži. A další drama, v němž se budou kárat příliš pružné povahy. Buď jsme viděli už příliš mnoho filmů, nebo se filmaři silně opakují - a to jak na vstupu, tak na výstupu. Good se jeví jako prefabrikát z ranku dramat ze 2. světové války, slibný po herecké stránce, obyčejný po stránce technické a těžce spoileroidní po stránce trailerové. Dozvíme se totiž - zdá se - všechno podstatné. Ukázka přednese velké dilema, dopodrobna popíše zápletku, aby na závěr ukázala, jak to celé vlastně dopadne. Nezbeda Viggo se při tom samozřejmě bude muset vyrovnat s Jasonem Isaacsem, manželkou i tlakem okolí, ale to nejpodstatnější už víme. Bohužel bez prokazatelných schopností nalákat na film samotný. Průměr padající spíš dolů.

 

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace