Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Godzilla | Gojira | 1954
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Ishirô Honda
hrají: Takashi Shimura, Kin Sugai, Ishirô Honda, Kenji Sahara

Godzilla: V.I.M.


ikona
st39.6
godzillagojiraishiro hondatakashi shimura
 

Dneska se zdá její běsnění a likvidační metodika spíš úsměvná, přesto si zaslouží uctivou poklonu. Více jak padesát let stáří Godzille neubralo na svěžesti a elánu - když poprvé napochoduje do scény, má to mnohem větší náboj než ta nejdražší digitální scéna Emmerichova přiblblého remaku. Ať už sledujeme miniaturu, nebo přerostlého Japonce v papírovém obleku, každá scéna, v níž se Godzilla objeví, má neopakovatelné kouzlo, jehož formulku jedničky a nuly nebudou nikdy schopné vyjádřit. Typicky asijská zbrklost kontrastuje s jistou hrůzostrašností, kterou v sobě tohle monstrum skrývá. A ačkoliv je dnešní divák zvyklý na ledascos, stačí chvilku sledovat skotačící Japončíky a film si vás během pár okamžiků získá skvělou katastrofickou atmosférou.

Největší zásluhu v tom mají samozřejmě triky. Padesát let je v rámci filmu hodně vzdálená minulost a to, co Honda a jeho tým předvedli v Godzille, je jeden z důvodů, proč ji ve VIMku vítat s otevřenou náručí. Stačí trochu tolerance a před očima se střídají ohromné katastrofické výjevy, které zvlášť ve finálním pochodu městem nabírají olbřímích rozměrů. Pravda, ke konci už Godzilla ztrácí dech, zážitek se ale i přesto zaryje do paměti pomalu stejně nesmazatelně jako u Zemanovy Cesty do pravěku. Prostě něco jedinečného: Kus filmové historie, jíž se chcete za každou cenu dotknout. Godzilla vám to na chvilku umožní.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace