Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ghost Dog - Cesta samuraje | Ghost Dog | 1999
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jim Jarmusch
hrají: Forest Whitaker, John Tormey, Cliff Gorman, Dennis Liu, Richard Portnow

Ghost Dog - Cesta samuraje: DVD


ikona
Shushika
 

Nač nosit dříví do lesa, vozit sovy do Athén, létat s katanami do Japonska a psát ke Ghost Dogovi: Cesta samuraje další texty, když se kolega Kocour ve VIM vyznal z lásky k tomuhle filmu tak hluboce, srozumitelně a výstižně, že jsou další řádky prakticky zbytečné? I mě tenhle nenápadný film dostal po pár minutách a nedokázal jsem se od obrazovky odtrhnout. Stále znovu a znovu se potvrzuje, že Jim Jarmusch je jeden z mála tvůrců, který nálepku "kultovní" nenosí pro nic za nic. Každý jeho film je totiž malý svátek. A je jedno, jestli se v jeho režii vydáváte s nemluvným úředníčkem na divoký Západ, černým nájemným vrahem za jeho denním chlebem a nebo tlustokožcem v teplákovce s tváří Billa Murraye za jeho bývalými láskami. Vždycky ve vás uvízne alespoň malý drápek "jiného zážitku." Ať už s Ghost Dogem jdete na zmrzlinu do parku, na střechu pozorovat holuby a nebo čistit ulice, nikdy se nenudíte, ač je překvapivé, že Jarmusch celý film utkala sestříhal z naprosto banálních a neefektních situací (viz střídmé přestřelky), které by vás u jiného režiséra bezmála nudily. Tady se podíváte Forestu Whitakerovi do očí, zaposloucháte do citací japonského samurajského kodexu a hip-hopu made by RZA, a cítíte, že se vám v následujících minutách nabídne defilé veškerých důvodů, proč jste propadli kouzlu filmových obrázků. (10/10)

Vzhledem k tomu, jak dlouho jsme na Ghost Doga čekali, je bonusová sekce docela zklamáním. Mimo pár vystřižených scén, upoutávky a izolovaného soundtracku je totiž disk naprosté holátko. A zrovna tady by se nějaký rozhovor s filmovým vědcem a la "význam Jima Jarmusche pro světový/nezávislý film" docela hodil. Reputaci napravuje jen posledně zmíněný soundtrack, který zní na šestikanálu poměrně řízně. Což je pro vás podstatná informace jen v tom případě, že vaše buňky skáčou hip sem, hop tam.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1-anglicky, česky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 23. 7. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace