Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí | 2024
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 07.03.2024
režie: Petr Větrovský
hrají: Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Jokolo

Subjektivně to trvalo třeba dvě hodiny. Jestliže první teaser cílil zejména na atmosféru spíše než na děj, tento plnohodnotný trailer stihne odvyprávět veškeré bolístky, které se v životě slavné biatlonistky staly. Pokud jste o jejím životě náhodou něco nevěděli, plejáda mluvících hlav vám to v prostřizích s kmotrovsky laděnými novinovými titulky všechno převypráví, což má tu výhodu, že pak na tuto zhůvěřilost nebudete muset do kina. Do toho přidejte sound design vystřižený ze Světové války Z evokující řádně hororovou atmosféru, jíž náramně dokresluje těžce přehrávaný křik Soukalové, při němž jsem si bůhvíproč vzpomněl na Vladka Dobrovodského. A pokud by vám ani tyto prvky ukázky nezpůsobily husinu, pak vás musí dorazit moment, kdy bezpochyby výjimečná sportovkyně nemohla chodit na procházky. Tady už musí slzet i kámen. 

Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Dokumenty o sportovních legendách Attila a Jan Koller byly řekněme hezké medailonky dvou osobností, na které když člověk koukal jako na PR oslavné video a ne jako na dokument snažící se cokoliv objevit, komentovat nebo udělat nad rámec „hezký, jdeme dál“, docela si je užil. Pokud byl tedy fanda. Protože pokud ne, neexistoval důvod, proč na ně koukat. Petr Větrovský se rozhodl ve své novince podívat na kariéru a nejspíš i osobní život Gabriely Soukalové, biatlonistky, která se stala světovou šampiónkou, pak ukončila kariéru a stala se z ní víceméně profesionální celebrita, jejíž zář už stihla pohasnout, aniž by to kohokoliv mrzelo. Upřímně nečekám zásadní odhalení zákulisních praktik ve sportovním prostředí, ani nějak objevné převyprávění jejího životního příběhu a údělu „být slavná a svá“. A s tím bych se i smířil. Ale když se trailer pokouší vypadat světově, velkolepě, střihově našlapaně a Soukalová na konci řekne, že teď bude mluvit ona a že se teda asi dozvíme něco, co nás posadí na zadek, celé to smrdí lehkou trapností. Takovou jako třeba rozhovory Oprah Winfrey s princem Harrym a jeho chotí, kteří v její show mluví o tom, jaké peklo bylo vyrůstat v britské královské rodině. Už teď to působí úsměvně, zbytečně a kýčovitě.  

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace