Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Fantastická čtyřka a Silver Surfer | Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.06.2007
CZ premiéra: 05.07.2007
režie: Tim Story
hrají: Jessica Alba, Ioan Gruffudd, Chris Evans, Michael Chiklis

Fantastická čtyřka a Silver Surfer: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Některé věci se prostě nemění. Bohužel. Když si Jessica Alba alias Invisible Woman podává na své vlastní svatbě vrtulník a tváří se u toho, jak u snášení vajec, člověk by jí snad i dal korunu (a tunu charismatu k tomu). Ioan Gruffud do pozice superhrdinského šéfa pořád nedorostl (nemá nárok), a tak bude muset dvojka Evans - Chiklis zase všechno zachraňovat. V nijak zásadním traileru se rychle stříhá i profesionálně maluje se zvuky, první dojem proto neodpovídá tragickým reakcím z testovacích projekcí, o nichž se před časem po síti šuškalo. Ale pořád si můžeme návrat Fantastického kvarteta rozfázovat do několika bodů, které prakticky vylučují, aby se Storyho sebranka kvalitativně vytáhla k Batmanům, Spider-Manům, ale i k obyčejnému Bladeovi. Fantastický čtverec je v globálu k smíchu, ač jej trikoví mágové z Wety zjevně pilují, seč jim procesory stačí. Story dle ukázky ztrácí ještě víc bodů při akci, která není plně digitální (všimněte si, že vyjma jednoho proběhnutí zdí obstarávají všechno plně počítače), což zdůrazňuje mrtvolnost celého toho snaživě efektního hemžení. Stříbrný záporák se navíc okoukal už pět let po premiéře dvojky Terminátora, takže navoněný trailer rozvíjí koberec jen před rádoby velkolepou sterilitou z jedniček a nul. Některé věci se prostě nemění. Bohužel.

Fantastická čtyřka a Silver Surfer: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

U Fantastické čtyřky patřily trailery k tomu nejlepšímu, co nám toporný comicsový ansámbl mohl nabídnout. Teaser sice znovu přináší vizuálně fádní rutinu, kterou Tim Story tak rád produkuje, na druhou stranu zůstává dál mezi normální smrtelníky v obyčejném New Yorku, kde se prostě jen tak mimoděčně proletí ohnivý chlapík, zatímco si velký mluvící šutr utírá slzy. To se v dnešní předigitalizované době cení - mají-li se prohánět dva kompletně renderovaní páprdové, ať tak činí alespoň v interiérech autobusů a v tunelech. Na svatbě dvojice Mr. Fantastic – Invisible Woman je jinak veselo. Jessica během sekundy prokáže, že dokonalý zevnějšek se s hereckým umem prostě jednou provždy neslučuje (prozkoumejte její reakci na studený vítr) a Johnny Storm si musí chtě nechtě seškvařit nové kvádro. Fantastická čtyřka v sobě skrývá ohromný potenciál, jenž se rozpíná od přitroublých hlášek, přes jemnou psychologii až po velkolepou akci, v teaseru se však znovu akcentuje jen slušná, ale nijak geniální adrenalinová stránka. Chris Evans opět utrousí nějaký ten bonmot, a pak se nechá vyřídit Silver Surferem, jenž zatím nemá charisma Patrickova T-1000 (byť má stejně naleštěný vohoz). Na začátek to zkrátka není špatné, ale abych začal kvůli chvilkové naháněné vískat a zapomněl na útrapy s prvním dílem, to po mně prostě chtít nemůžete.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace