Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dragonball: Evoluce | Dragonball: Evolution | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.04.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: James Wong
hrají: Justin Chatwin, Emmy Rossum, Chow Yun-Fat, James Marsters, Jamie Chung

Dragonball: Evoluce: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Noříme se do čím dál tím béčkovějších vod. Power Rangers se dočkali své celovečerní podoby. Konečně. V minutě nových záběrů se na vás nahrne tolik barviček, přepálených pozadí a šílených artefaktů, že možná budete podezřívat šéfy Jetixu a Supermaxu z nějaké podvratné virální kampaně na jejich vysílání. Samozřejmě že takováhle přebujelá vizáž nemusí být automaticky na škodu - jenže tady není ani náznak stylovosti Speed Racera. Dragonball zadaptovali jako výplach pro desetileté kluky, v němž není ani špetka obyčejného selského rozumu. Jen třask, plesk, bum. Lasery, ohnivé koule, vznášedla, draci a papundekloví paňáci, prostě šílený maglajz, který nechcete vidět v celovečerní podobě. Už tenhle trailer je hodně tuhou poživatinou (u hudebního doprovodu se zasmějete), který těsně nad dvěma hvězdičkami neudrží rutinní akční sestřih. Celovečerák bude nejspíš za trest.

Dragonball: Evoluce: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Už z obrázků asi většině z nás bylo jasné, že Dragonball bude totální úlet. Pokaždé, když se objevil nějaký nový, měl jsem pocit, jako bych se díval na fotky z předražené a ještě méně vkusné verze Neprůstřelného mnicha. Trailer měl šanci veškeré tyhle pocity vyvrátit, což se mu samozřejmě nepovedlo. Různé apokalyptické vize jsou sice celkem fajn, zvlášť když po pár vteřinách začnou vybuchovat atomovky. V okamžik, kdy se začnou objevovat živí herci, ale Dragonball přepíná do módu zvrhlosti, kdy člověk dost dobře neví, jestli se mu to, co vidí, líbí (=dočista se zbláznil), nebo se mu chce blinkat (=zdravý rozum přetrvává). Po prvním zhlédnutí traileru na YouTube mi bylo naprosto jasné, že patřím do skupiny se žaludečními problémy, po high-def verzi už si ale nejsem ani zdaleka tak jistý. Jasně, Justin Chatwin vypadá jak jantar a zbytek postav také přešlapuje na hranici snesitelnosti. Podivné vizuály vyvolávají ještě podivnější pocity, jenže s akční sekvencí se tu setkáte skoro na každém kroku, triky možná nejsou dokonalé, ale rozhodně zábavné, a pastelové vizuály upřímně žeru. Stupidní momentky jako motorka z vajíčka vyvažuje notná dávka výbuchů a nějaké ty čáry máry, trailer to pěkně seká za sebe do nařachané hudby a stčko odchází s údivem na tváři. Z jakýchsi záhadných důvodů se mu tahle předražená verze Dračího doupěte líbí. A to už si myslel, že vyrostl.

Dragonball: Evoluce: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zapomeňte na rýmovačky o jednom prstenu. Do módy přichází básnička o dračích koulích... sedmero dračích koulích. Zaomeňte i na Chow Yun-Fata s párátkem v puse a s pohledem, co by sám o sobě sešrotoval polovinu armády. Už je z něj starý pán, který sotva natáhne ruku, a tak tu jen zívá v lehce mentorské roli a dohlíží na mladší ročníky. Mládežníci se snaží, o tom žádná. Ale jejich hopsání a zběsilé módní kreace těžko oblbnou někoho jiného než jen jejich vrstevníky. Foxové tu na nás vaří čistě pubertální polívčičku, ujíždějící si na barvičkách a šílených účesech jak z nějakého, ehm, animáku. Diváci znalí předlohy chápou, ti ostatní dostanou efektní guláš bitek a fantasy propriet na myšlenkové úrovni Smallville. Teaser za sebe neřadí kdovíjak úžasné záběry, většina z nich ale může být zasazena do zábavných scének se slušivými žánrovými parametry. V překladu: Zatím to vypadá na druhé Zakázané království (mimochodem, nakonec bude přeci jenom v kinech, už za tři týdny), tedy instantní výplach, který občas potěší a skoro nikdy neurazí. A děti do dvanácti let? Ty si může omotat kolem prstu a donutit k vylepování plakátů přímo nad postelí.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace