Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dračí dvojčata | Twin Dragons | 1992
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Ringo Lam, Tsui Hark
hrají: Jackie Chan, Maggie Cheung, Nina Li, Robin Kwan

Dračí dvojčata: V.I.M.


ikona
imf
jackie chanmaggie cheungtsui hark
 

Takových projektů najdeme v hongkongské historii víc, přeci jenom je tamní herecký rybníček dost malý a tak se all-star filmy natáčely zvlášť v osmdesátých letech poměrně hojně (např. Millionaire's Express Sammo Hunga). Dračí dvojčata však vznikla jako film, kterým si skomírající režisérské sdružení chtělo vydělat na živobytí. Většina herců tak hrála zadarmo a rozpočet se navzdory explozivním akčním scénám (honička na motorových člunech, kterou si pak Woo půjčil do Tváří v tvář a velkolepé finále v továrně na auta) povedlo stlačit natolik, aby výdělky organizaci znovu postavily na nohy. V důsledku této konstelace máme na postu režiséra hned dvě velké hvězdy - Ringo Lama a Tsui Harka a spousta dalších režisérů se objeví před kamerou - Che Kirk Wong, Wong Jing, John Woo, Ching Siu-Tung, Lau Kar Leung - a Yuen Woo-Ping zas leze do choreozelí Jackiemu, což vyústí ve velmi efektní scénu v baru, kde se tříští sklo a Jackie rajtuje na drátech tak, že byste ho nepoznali. A ještě pořád nekončíme... k nekonečnému zástupu hvězd ve vedlejších rolích si přidejte kriminálnici s dobrým srdcem Maggie Cheung a mírně snobskou Ninu Li (manželku Jeta Li). Ty dvě randí s prvním a druhým Jackiem a když se tihle dva prohodí, začne situační komika nabírat na obrátkách.

Musíte mít sice trochu nakoukáno, abyste vtipy pochytali a občas i vydýchali, ale šílenosti City Huntera tahle akční komedie přeci jen nedosahuje, takže stačí mít oči doširoka otevřené a pásek patřičně povolený, aby měla vaše bránice dostatek prostoru. V závěru pak Jackie nezůstane nic dlužen všem fanouškům tradičního akčního timingu, který z filmu dělá pravý klenot i v případě, že jsou pro vás všechna ta jména, co jsem před chvíli vyjmenoval, opravdovou španělskou vesnicí. Není sporu o tom, že Jackie natočil lepší filmy, ale Dračí dvojčata jsou pádným důkazem toho, že i dvojroli lze zvládnout velmi elegantně a nikoliv jen jako marketingovou fintu, které to sluší na plakátech, ale v samotném filmu je spíš na obtíž. Navíc jako mírně žebravé režisérské promo, spíchnuté za tři měsíce s použitým pokročilých šetřících metod (nebudeme jíst, nebudeme pít, budeme hrát a bojovat do roztrhání těla) je to zatraceně pěkný kus práce, který je trochu nesportovně zastrčen do spodních šuplíků Chanovy kariéry. A přitom patří k mým nejojetějším VHSkám.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace