Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Doba ledová 4: Země v pohybu | Ice Age: Continental Drift | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.07.2012
CZ premiéra: 28.06.2012
režie: Carlos Saldanha
hrají: Ray Romano, Queen Latifah, Jennette McCurdy, Denis Leary, John Leguizamo

Doba ledová 4: Země v pohybu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

V Době ledové se už dlouho na žádnou logiku nehraje, takže nebuďme přízemní. Přesto je fascinující, jak se s každým pokračováním (a každým trailerem) Doba ledová posouvá ještě víc k šíleným, dadaistickým konstrukcím, které mají jediné dva cíle: Umožnit prsknout na plátna další podivné kreatury (třeba prakraba, pravelrybu a živou pirátskou vlajku) a tím umožnit sázení dalších zběsilých gagů do světa pastelových barev. Pásmo scének je přitom čím dál tím jednotvárnější, ale právě to zkouší tvůrci vyvážit novou škálou prostředí a potvůrek. Zběsilá směs vlivů sice hrozí explozí, mrňatům ale stačí, že to bude barevné, upištěné a ve 3D. I když se tahle série napočtvrté rozpadne, pořád vydělá.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

 

Doba ledová 4: Země v pohybu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Recyklujte, zachráníte kinematografii. Doba ledová samozřejmě recykluje sebe sama, protože při stejném rozložení sil (mamut, lenochod a šavlozubý tygr, občas přerušeno veverkou s žaludem) se toho nedá moc nového vymyslet. Animace se jen pomalu zdokonaluje a akce je čím dál tím pompéznější, přičemž se účelně přizpůsobuje stereoskopickému formátu. Jenže pestrobarevné blaho ve 3D nečekejte. Doba ledová už se rovná rutině, která nemá čím překvapit, tím spíš když v plnohodnotném traileru vidíme výtah ze dvou předchozích kraťasů se Scratem, naroubovaný na rozmáchlé eskapády našich hrdinů, kteří na monstrózních vlnách a krách doplují snad rovnou do Cesty na tajuplný ostrov 3. Jinak ale nic nového pod pravěkým sluncem. Na druhou stranu ani žádný palčivý důvod, aby Doba ledová nudila tolik jako Madagaskar 3.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Doba ledová 4: Země v pohybu: Scrat´s Continental Crack-up 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Druhá část Scratova kraťasu k Době ledové 4 je tady. Chytrý tah, tyhle kraťasy, protože jestli se za dekádu existence téhle série něco nezměnilo, je to právě obliba chlupaté praveverky. Lidi jí pořád fandí ať se dohrabe k žaludu a jsou na její anabáze zvědaví víc než na libovolná dramata všech ostatních prapostav. Základní hybný motiv ("Chci žalud! Chci žalud! Chci ten žalud!") se nicméně už dávno vyčerpal a okoukal, proto tvůrci posouvají Scrata do dalších levelů, v nichž jsme viděli už galony vody, naštvané dinosaury, rozdělení kontinentů nebo pobíhání po plášti zemského jádra.A teď jdeme ještě dál, protože Scrat je šikanován piráty jako chlupatá mořská pano. Pokud se ptáte "What the hell", ptáte se správně. Scrat už tak královsky nebaví.

Pod možností Stáhnout HD stream od Applu.

Doba ledová 4: Země v pohybu: Scrat´s Continental Crack-up


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Doba ledová je jednou z nejúspěšnějších animovaných značek vůbec, a proto nás za rok a půl zkusí potěšit už svým čtvrtým dílem. Aby zůstala v paměti i během téhle dlouhé doby, předhazují její tvůrci další ze Scratových kraťasů. Už jsme jich viděli požehnaně – a je vlastně s podivem, že po nějakých dvou desítkách epizodních výstupů z prvních tří filmů, Scrat ještě není nejnenáviděnější animovanou postavičkou ever. Pořád chce žalud. A pořád se mu nedaří ho získat. Nic víc. Scrat má ale štěstí, že si tvůrci celkem vyhrávají s jeho skopičinami, pálí během nich vtipné vizuální nápady a z jeho komediálního potenciálu těží do takové hloubky, že by se sem nedovážili už ani Tom a Jerry. Jeho dosah roste, proto Scrat tentokrát rovnou rozpojí kontinenty, tak abychom mohli ve čtvrtém díle sledovat jejich pohyb. Nevyptávejte se na logiku paní profesorky dějepisu – tohle je prostě jen další rychlá smršť gagů, která ale funkci předchůdce a vlastně i hodně raného teaseru bez problémů zastane.

Níže odkaz na streamovanou HD verzi.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace