Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Smrtonosná past 4.0 | Die Hard 4.0 | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.06.2007
CZ premiéra: 28.06.2007
režie: Len Wiseman
hrají: Bruce Willis, Justin Long, Timothy Olyphant, Mary Elzabeth Winstead, Maggie Q

Smrtonosná past 4.0: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Heeeere's Johnny. Podruhé během čtyřiadvaceti hodin, v úplně jiném obleku a bez veškerého hypu, opět za pět hvězdiček! Tohle se Foxům tedy opravdu povedlo. Americký trailer sází na chorály a trochu uhlazenější design. Možná je to tím, že je v High Definition, ale konečně si můžete vychutnat i nasvícení a precizní Wisemanovu práci s kamerou. Snad nezůstane jenom u toho. John tentokrát razantně přidal na hláškách a já začínám mít pocit, že scenárista snad VIDĚL předchozí díly, což je u podobných pokračování po letech věc skoro výjimečná (ten Beethowen je nádherný detail pro skalní fanoušky). Konečně se víc projeví Timothy Olyphant, uvidíme trochu víc ze stíhačkové akrobacie a dokonce je tu i jeden záběr McClaneovy dcery. Obě ukázky se skvěle doplňují a možná je to dobře, že jsme to dostali takhle ve dvou dávkách. Smíchat tyhle substance by mohlo být životu nebezpečné, jen si vzpomeňte na třetí díl. A já teď... omluvte mě, musím se na to jít podívat znovu, už to nemůžu vydržet. U spousty trailerů se tohle používá jako taková verbální berlička na konci textu, ale tady fakt nekecám. I kdyby po tom filmu zbyly tyhle dva trailery (jako se mi to stalo u Sin City), už mi to nikdy nikdo nevezme. Předem díky, Johne. A dávejte dneska na magistrále pozor, jestli jsou mezi našimi čtenáři nějací piloti, možná budete muset kličkovat mezi Gripeny. :)

Smrtonosná past 4.0: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Dejchat... hlavně dejchat. Omlouvám se za zdvojená písmenka v textu, prsty mi uhánějí po klávesnici nadzvukovou rychlostí, aby stíhaly můj srdeční tep. Když se před pár dny objevily nové fotky z Transformerů, říkal jsem si, že Michael Bay konečně dovalil vánoční dárek, na který jsem marně čekal už od prosince (co si člověk nekoupí sám, to zkrátka nedostane). Jenže teď to vypadá, že jsem byl asi moc hodný, protože opovrhovaný strýček Wiseman nese druhou krabici. Ještě pořád to může dopadnout špatně, ale Bruce Willis je zase od krve a zase hláškuje ostošest. Navíc si povídá s Kevinem Smithem a rozjíždí to po dvouproudovce proti pochroumané stíhačce. Safra, to by si nedovolil ani John Rambo v nejlepších letech. Já, nemůžu si pomoct, ale tohle je vážně nakládačka. Buď Foxové ve střižně kouzlí a jednoduše chápou, že tuhle čtyřku musejí prodávat horem spodem, nebo do Wisemana někdo konečně nasypal ty správné prášky. S každou další ukázkou to vypadá méně vyumělkovaně a víc McClaneovsky. Pro mě osobně nejlepší trailer za poslední tři týdny. Na finální rozstřel si ještě čtvrt roku počkáme, ale pouštět si do zblbnutí první tři díly můžu už teď. Yippee-ki-yay, motherfuc*ers. :)

Smrtonosná past 4.0: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mezinárodní klip se záběry čtvrté Smrtonosné pasti je důkladným varováním pro všechny bezvěrce. John McClane se nechce vracet jako Rocky, nechce váhat a toulat se městem jako důchodce, kterému někdo zamítl přihlášku do penzionu pro seniory. Chce mlátit lidi, vyhazovat je pomocí explozí z oken, střílet obouruč a dopomáhat k obrovským autonehodám, v nichž to odskáčí i vrtulníky. Wisemana můžeme kvůli digitalizaci McClaneova světa nenávidět, ale nebylo by to tak úplně fér, když jeho akční peklo vypadá tak strašně nabušeně. Z téhle ukázky lze plnou kulervoucnost spíš tušit. Ale věřte mi, že až se stejný kus objeví i v High Definition formátech, které nebudou pocházet odkud si z Albánie, zvednete po adrenalinovou řachu letní sezóny bez váhání palec. Jakkoliv by si grafický úvod zasloužil drsnější tempo a výbuch notoricky známé bílé budovy možná i zásah do scénáře. Ale i tak jsi Johne kabrňák! Přestože začínáš lézt do zelí Ethanu Huntovi a nula nula sedmičce.

Smrtonosná past 4.0: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Johne, vítej. Už jsme tě ani nečekali. :) Teaser na Die Hard 4 se hodně dlouho nadechuje, ale když si odkecá svých pár titulků, stihne do skromné šestasedmdesátivteřinovky nacpat dost důvodů k širokému úsměvu. V hlavách nás sice bude pořád pronásledovat obava, že se Len Wiseman jednoho dne špatně vyspal a celé to zvoral, ale první ukázka naznačuje, že postprodukcí vyhlazené vrásky na Brucově obličeji a horská dráha plná explozí a poletujících aut by mohla být tou vyvolenou popcornovou kombinací a mostem, který musí McClane překročit, aby se stal hvězdou i u dnešních teenagerů. Maggie Q z týmu záporáků vypadá jako mladší vydání Sarah Connor a je jasné, že explozí bude dost pro celou rodinu. Tatínkem je ale ten, kdo v rodině drží peněženku a věrnou berettu. John McClane umí střílet pořád stejně dobře, ať už má v ruce pistoli, kulomet nebo policení auto. Wiseman vám to všechno předvede v koláži, kterou si jistě rádi několikrát odpauzujete, abyste si užili návrat oblíbeného hrdiny. V temných koutech sice číhají pochybnosti - ta dvě auta vržená vstříc Johnovi, to už je na hraně. Má váhající ruka přesto solí čtyři hvězdičky a jde si pustit trailery na první tři díly. Chci si připomenout, jak to Johnovi odsejpalo za mlada. Je jasné, že počtvrté už to bude o dost jiné, ale pokud z toho vyleze něco jako Terminátor 3 (jak naznačuje poslední hláška), nebudu se zlobit.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace