Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Den patriotů | Patriots Day | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.01.2017
CZ premiéra: nestanovena
režie: Peter Berg
hrají: Mark Wahlberg, John Goodman, J.K. Simmons, Michelle Monaghan, Kevin Bacon

Den patriotů: Blu-ray


ikona
KarelR
den patriotumark wahlbergpatriots daypeter berg
Peter Berg a Mark Wahlberg natočili již třetí film podle skutečných událostí. Potřebujete ho vidět? 

Na Bergův válečný thriller Na život a na smrt přišlo v Česku do kina 9 tisíc lidí a na katastrofický biják Deepwater Horizon dorazilo 16 tisíc odvážných diváků. Nikoho tedy moc nepřekvapilo, že byl Den patriotů jednoduše ignorován, ačkoliv by ho český divák paradoxně mohl znát nejvíc.

Určitě si pamatujete, když na bostonském maratonu v roce 2013 explodovaly dvě podomácku vyrobené nálože. Celé město následně pátralo po teroristech, jimž se povedlo zabít 3 lidi (a zmrzačit mnoho dalších), a vyhrocené dění sledoval téměř celý svět. Už v tu dobu začínalo být jasné, že se z tragických událostí časem vyklube film. A jakmile se o projektu dozvěděl Peter Berg, všechno se začalo rychle hýbat kupředu.

 

Ano, už přestávám řešit pozadí a přesouvám se k tomu, že je Den patriotů další Bergovou trefou. Do začátku samozřejmě musíte vědět, že se jedná o tradiční přehlídku patosu, která má hlavně stmelit americké rodiny s ozbrojenými složkami. Berg ale nezapomíná, že točí thriller, takže se vrhá do málem greengrassovského realismu a zvládá adekvátně děsit, napínat i dojímat. Celé vyšetřování tu funguje i přesto, že (pravděpodobně) znáte jeho přesný konec. A sem tam se objeví nesmírně působivá scéna, u níž se vám bude tajit dech.

Středobodem Dne patriotů je vyhrocená přestřelka, v níž je J.K. Simmons za největšího borce v celém Bostonu. I kolem ní se ale najde spousta vypiplaných věcí, jež znovu dokazují, že je Berg nesmírně schopným realizátorem. Škoda, že si vybírá témata, která místo čisté žánrové práce chtějí tolik hrát na city. Kdyby se totiž víc přitlačilo na politickém a policejním pozadí, mohla by jeho novinka sednout mnohem širšímu publiku. (7/10)

Na zámořském trhu se Den patriotů chlubí nejen fajnovým obrazem a zvukem, ale i hodinou a půl bonusů. V Česku bohužel máme na disku jen film, pořád je to však lepší, než kdyby u nás nevyšlo vůbec nic...

Obraz: 2.40:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: DTS-HD MA 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky
Titulky: české
Datum vydání: 19.7.2017
Cena: 268,- (DVD), 448,- (BD)

Za zapůjčení disku na recenzi děkujeme společnosti Filmgame.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace