Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Den nezávislosti: Nový útok | Independence Day - Resurgence | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.06.2016
CZ premiéra: 23.06.2016
režie: Roland Emmerich
hrají: Bill Pullman, Jeff Goldblum, Liam Hemsworth, Maika Monroe, Jessie Usher

Den nezávislosti: Nový útok: Pětiminutový trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Na plátně to musí vypadat skvěle, ale na pět hvězdiček tenhle trailer není. Nedá se mu upřít velkolepost a atmosféra. Roland Emmerich nejspíš rozpoutá destrukční orgie, proti kterým bude jeho 2012 vypadat jako Dvanáct rozhněvaných mužů a pár záběrů při útoku lidských letounů na titánskou mimozemskou loď by obstálo i ve Hvězdných válkách. Víc prostoru pro staré hrdiny je fajn a i ti noví vypadají celkem sympaticky, ale zamrzí pár brutálních spoilerů a hlavně fakt, že se od Billa Pullmana nebo kohokoliv jiného nedočkáme projevu, z něhož by mrazilo tak jako z toho, který jsme slyšeli před dvaceti lety. Pořád to vypadá parádně a hlavně jako ten film, který fandové chtějí vidět. Ale zároveň si nemůžu pomoct a připadá mi, že šlo ještě víc sešlápnout plyn k podlaze. Snad to znamená, že si tvůrci to nejlepší šetří do kina a ne že jim došly nápady a vaří z vody.   

Den nezávislosti: Nový útok: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Destrukcééééééé! Píšu to v podstatě ke každému Emmerichovu blockbusteru a zjevně ještě pár let v tom budu moct pokračovat. Není to přitom na škodu, protože Emmerich zvládá i nadále posouvat měřítko a zároveň dohlížet na trikovou stránku věci, díky čemuž vypadají jeho apokalyptické scifárny vždycky o řád vypiplaněji než u konkurence. Manévry emzáků jsou velmi zábavné, neurazí ani vsazování známých postav do podobných scén - spíš zamrzí to, že ty demoliční korálky nejsou navěšeny na dostatečně atraktivní provázek, jenž by sliboval napěchovanou adrenalinovou dobrodružnou jízdu se sympaťákem, jakým byl Will Smith. Každopádně velká zvědavost, jestli Den nezávislosti zapadne mezi vykopávky, anebo zabere nostalgie jako u Jurského světa.

 

Den nezávislosti: Nový útok: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

TOHLE... JE... EMMERICH! Ano, hodit na plátno obří destrukci už není tak oslnivé jako kdysi. Roland se ale znovu vyznamenává, protože neztrácí svůj typický smysl pro humor. Že netušíte, o čem mluvím? Tak se na ten spot podívejte ještě jednou a pořádně, ve finále totiž na Londýn přistává samotná Burdž Chalífa. Ano, to je ta dubajská věž, po které šplhal Tom Cruise ve čtyřce Mission: Impossible. A přesně tyhle kousky dávají naději, že bude mít Den nezávislosti kupu nadhledu a nepůjde jen o tupou přehlídku digitálních orgií. Jednička je vlastně učebnicovým příkladem filmu, který umí poctivou zábavu na obřím měřítku. Tak snad víc počítačů nestáhne Emmericha pod hladinu!

Den nezávislosti: Nový útok: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Teaser podle mého gusta! Ukáže jen pár záběrů, ale zvládne během nich na maximum našponovat atmosféru, seznámit s hlavními postavami a i nalákat na velkorysé trikové kejkle. Dvacet let zkrátka trvalo, než se emzáci vrátí, pak ale Emmerichovi docvaklo, že vesmírné destrukce nebude nikdy dost a že Hvězdné války na Zemi prostě vždycky potěší. A tak nám dá všeho víc a ve větší formě, což samy postavy ironicky přiznávají. Z teaseru je nicméně velmi cítit úcta k předloze i původním charakterům (škoda, že se nevrátil i Will Smith, jeho černošská náhrada to bude mít složité), kteroužto skutečnost korunuje užití legendárního monologu o významu Dne nezávislosti v historii lidstva. Parádní práce!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace