Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Delikatesy | Delicatessen | 1991
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro
hrají: Dominique Pinon, Jean Claude-Dreyfus, Karin Viard, Ticky Holgado

Delikatesy: DVD


ikona
Cival
 

S decentním zpožděním se vracíme k jednomu ze splacených restů českého DVD trhu. U Delikates prodleva zas tolik nepřekáží, protože nejde o disk, který by narychlo opanoval regály a pak navždy zmizel. Jeunetova prvotina bude dobíjet své příznivce energií pěkně pomalu a postupně bez ohledu na nespokojenou minoritu, ke které se tímto dobrovolně hlásím. Papírově si sice Jeuneta jako roztržité evropské obdoby Tima Burtona cením, jeho žlutohnědá stylizace, poetika postavená na bizarních kreaturách a ulítlý humor mi ovšem nikdy příliš nesvědčily. Amélie a Město ztracených dětí pro mě byly ještě jakž takž fajn, u Delikates jsem se ale už silně ošíval a marně hledal v pokrouceném vidění světa made in Caro – Jeunet duševně spřízněnou zábavnost. Ale jak říkám, jsem v menšině. :-)
Bohužel ve své nespokojeností nad provedením samotného disku najdu asi hodně přikyvujících přátel. Neřeším teď absenci českého dabingu, vyváženou originální „pět-jedničkovou“ i „détéeskovou“ zvukovou stopou, která by pochopitelně víc vynikla na flácích z produkce Luca Bessona. Bonton mě namíchl hlavně dalším přehlížením české podpory u bonusů, díky níž jsem jako nefranštinář pochopil, jak se u většiny DVDček cítí divák neznalý slůvek „bitch“ a „motherfucker“. Osm minut označených souslovím Z archivu režiséra sestává ze záběrů z castingu a prvních hereckých zkoušek, do nichž je prostřiháván výsledný filmový obraz. Podobně jako další bonusovou třináctiminutovku (oficiálně a nesmyslně nazvanou Film o filmu) vám ji ale bude kazit nepřeložené žabožroutské žvatlání, ze kterého jen pár pravidelných zákazníků v Moulin Rouge (v tom originálním :-) pochytí něco málo moudrosti. Pikantérií je alespoň trailer vytvořený z legendární scény zhudebněné soulože, doplněný o šest čtvrtminutových spotů. K celkové delikátnosti však máme přes nic neříkající textové biografie a nepřeložený audiokomentář hodně hodně daleko.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - francouzsky :: DTS - francouzsky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 23. 1. 2006

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace