Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Odpor | Defiance | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.01.2009
CZ premiéra: 16.04.2009
režie: Edward Zwick
hrají: Daniel Craig, Liev Schreiber, Jamie Bell, Alexa Davalos, Tomas Arana

Odpor: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Daniel Craig a Liv Schreiber podruhé v krátkém horizontu klepou na vrátka vašich smyslů, aby rozehráli hru z nejzásadnějších a ve filmové historii možná nejpodstatnější – hru na pomstu. Ono „podruhé“ je tu ale bohužel tentokrát na škodu. Po zámořském traileru č. 2, který ve svých sto padesáti vteřinách dokázal rozehrát nefalšované peklo, by musel přijít malý zázrak, aby to jakýmkoliv způsobem překonal. Podle hodnocení už tušíte, že ani ten malý zázrak se tu dneska nestavil. Pravda pravdoucí, která povážlivě naklání platnost našeho oblíbeného rčení „international trailery jsou lepší“. Prezentace Defiance na evropském prostěradle se smrskla přesně na minutu a připomíná stroboskopickou haluz, která slouží k mučení epileptiků. Diskotékové blikání se zastaví jen jednou jedinkrát, aby nabídlo zhruba dvouvteřinový záběr, ale jinak je to příliš rychlé na to, abyste si z toho odnesli celistvější dojmy. Chápu, že ona minuta bylo omezovací nařízení shora a do traileru se toho muselo vejít co možná nejvíc, na druhou stranu - takhle je z toho jen uspěchaný zmatek (i když velmi slušně vygradovaný uspěchaný zmatek), který bude ze svaté trojice vždycky citován až jako ten „trailer někde vzadu“. Což se rovná zhruba tomu, že pokud si jej necháte ujít, o nic zásadního ve vesmíru Defiance nepřijdete. A nebude vám zle od žaludku :).

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Odpor: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Edward Zwick a trailery, to je kapitola, kterou rádi rozečítáme rok co rok. Už dlouhá léta si za neskromné peníze pořizuje velkolepé hračky, narvané adrenalinem, patosem, ryzími emocemi a dobrodružstvím o poznání vážnějším, než jak tomu bývá u konkurence. A studia ho za to mají rádi. Nebo alespoň donedávna měly. U Warnerů se Zwickem rozkmotřili po neúspěchu Krvavého diamantu (hlavně v USA film propadl), proto nezlomný hollywoodský epik sběhl k Paramountu a nakroutil další... další propadák? Vypadá to tak. Nemusíme si nic nalhávat. Hrdinské storky z druhé světové války jsou nevypočitatelné a židé v lesích asi příliš mnoho teenagerů do varu nedostanou. Defiance sice bude mít mohutně klenutý dramatický oblouk, špičkové (leč ne samospásné) herecké obsazení a i pár velkolepých bojových scén, jenže s technikou z druhé světové války se bude těžko mazlit nějaký širší výsek z publika. Nechci být špatným prorokem, ale jen aby z téhle sázky na poučnou lekci z dějepisu Zwicka ještě pořádně nepálila kapsa. Při pohledu na trailer by nás to mohlo mrzet. Když si totiž odmyslíte srandovní slovanský přízvuk, dostanete plnohodnotnou dávku z tvůrčích zásob pana režiséra, což v překladu znamená dost pádných argumentů ke slastnému vrnění. Chorály tu jsou vytažené tak na pět hvězd - kdyby se na ně stříhalo s větší vervou a rychlostí, kdo ví, jestli by na ně zase jednou nedošlo.

Odpor: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pokud mají poslední dva filmy Edwarda Zwicka něco společného, jsou to trailery, které berou dech. Zwickovi se skvělým způsobem daří přiřknout rysy osudovosti i situacím, které jsou úplně normální a opepřit je natolik velkolepými melodiemi, že si stříknete do trenek. První ukázka (spíše dlouhý teaser než plnohodnotný trailer) k Defiance se tohohle tradičního mustru pevně drží a i když nabízí jen koláž záběrů na lidi pobíhající v lese, Zwick z toho vykřesává emoční maximum. Jednoduchost premisy se ztrácí mezi notami velkoryse načrtnutého hudebního motivu, plané řečičky o plochých poctách a uměních ustupují do pozadí, když na obrazovku poprvé přijde Daniel Craig a naznačí, že je odhodlán bojovat až do posledního zbytku sil. Trochu nákladnější verze televizní inscenace se rázem přetavuje v ono adrenalinem prodchnuté vyprávění, na které je Zwick takový machr. A vůbec nevadí, že z toho kouká mnohem víc hollywoodské fikce než reálných historických pramenů – hlavně že se naše první signální se tetelí blahem.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace