Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dánská dívka | The Danish Girl | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.11.2015
CZ premiéra: 04.02.2016
režie: Tom Hooper
hrají: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Amber Heard, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw

Dánská dívka: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

John Adams je absolutní seriálová špička, ale zároveň jde o smutně vzdálený vrchol Hooperovy kariéry. Jistě, Králova řeč si došla pro čtyři Oscary a představila ho celému světu, Hooper ale od té doby netočí nic moc zajímavého. Už remake Bídníků vyvolával spíš nenávist (ačkoliv je na tom ve všech finálních číslech dobře), no a teď tu máme Dívku z Dánska, která je tou nejprůhlednější oscarovou vějičkou. V blogosféře se poslední dobou hojně debatuje o tom, že je Hollywood s podobnými filmy tradičně o krok pozadu (i když lepší pozdě než nikdy). A málokde je to vidět lépe než tady. To, že do filmu nacpete LGBT postavu, ho automaticky nečiní zajímavým. Pořád se totiž jedná o celovečerní "zábavu", která má nadchnout samotnými hrdiny, zápletkou nebo provedením. Dívka z Dánska přitom vypadá jako standardně suchá retro romance s namalovaným Eddiem Redmaynem. A to je ohromná škoda, protože si tahle vlna filmů (Stonewall, Freeheld, Carol, Aboou Ray, Suffragette...) zaslouží stát na něčem víc než jen na "ožehavém" tématu.

Dánská dívka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dojemný příběh holky s pérem. Vážně. Jen chvíli byl Eddie Redmayne za fešáka, pak se začal plánovitě uvrtávat do rolí, které si žádají zásadní fyziologické proměny a takové ty prvoplánové herecké exhibice. A světe div se, Oscara mu to přineslo, ale naše srdéčka si tím zrovna nezískal. Právě naopak - když vidím film s Redmaynem, prchám do krytu. No co, stává se a na fantastické potvory z potterovského světa bych se tak jako tak nedíval. Nepodívám se ale ani na tenhle biják, co jde okatě po pozlacených soškách, protože mě tematicky míjí. A podání od Toma Hoopera, které je sice znovu výtvarně precizní a co se týče výpravy, kostýmů i audiovizuálního podání bezchybné, přesto už zvládá trochu nudit, smrdí takovou tou neinvenční oscariádou na sto honů.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace