Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ďáblova kořist | Prey for the Devil | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.10.2022
CZ premiéra: 27.10.2022
režie: Daniel Stamm
hrají: Jacqueline Byers, Colin Salmon, Christian Navarro, Nicholas Ralph, Virginia Madsen

Ďáblova kořist: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Já si nemůžu pomoct, ale ty vymítačské horory vypadají všechny tak nějak stejně. A Ďáblova kořist asi žádnou změnu nepřinese, ačkoliv návštěva školy pro exorcisty může být zajímavá, jinak se ale upoutávka na „něco jako Vymítač ďábla, verze 2022“ opírá o to, o co se opírají prakticky všechny podobné filmy. Šplhání po zdi, divné děti, ďábelské otáčení hlavou a vyděšené obličeje kněžích, kteří se snaží s křížem v ruce bojovat proti zlu. Netvrdím, že to bude špatné. Ďáblova kořist bude mít evidentně docela sympatickou hlavní hrdinku a celé to vypadá docela svižně a zábavně, ale dost těžko se tu hledají důvody, proč dát přednost zrovna tomuhle filmu a ne tomu, který na to samé téma vznikl vloni nebo předloni, respektive vznikne za rok. Vymyslet něco nového u slasherů je těžké. Vymyslet něco nového u vymítačských hororů ale bude podle všeho ještě těžší. Trailer naštěstí naznačuje, že v kinech dostaneme místo originality a nových nápadů i obstojné řemeslo a to by nakonec mohlo k neurážejícímu hororovému zážitku stačit.  

Ďáblova kořist: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ten koncept je vlastně docela zábavný. Už spojení klasické vymítačské šablony s jeptiškou působí sám o sobě nosně, v traileru se k tomu přidávají další dost zajímavé významy, protože tu jsou ženy pochopitelně líčeny jako nástroj ďábla, přitom je jejich zosobněním půvabná, sexy blondýnka, jejíž smyslnost je popírána a sešněrována hábitem boží služebnice. Ale nejde naštěstí jen o tohle podprahové dráždění - materiál vyznívá veskrze solidně, jako smysluplná a řemeslně obstojná variace na téma exorcismus, což je, jak známo, věc, která na plátně díky své znepokojivosti a vyhroceným útrpným projevům lidských obětí funguje prakticky vždycky. Takže ne že bych se extra těšil, ale očividný hororový provar do počtu tu tentokrát na první dobrou nevidím. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace