Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Čtyři bratři | Four Brothers | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 12.08.2005
CZ premiéra: 29.09.2005
režie: John Singleton
hrají: Mark Wahlberg, Tyrese, André 3000, Garrett Hedlund

Čtyři bratři: DVD


ikona
Shushika
 

Barevný čtyřlístek detroitského bratrstva na to jde od podlahy. Mrtvá máma, která je kdysi milosrdně (!) vytáhla z ulice, si zaslouží, aby byla potrestána nemilosrdnou smrtí všech, kteří na ni jen křivě pohlédli. Ve variaci na medvědy od Kolína: k maminkám se nečuchá! Vzhledem k okolnostem smrti v bratrech tepe hněv a roste chuť došlápnout si i na ty nejvyšší špičky detroitského podsvětí. A za nekompromisního dodržování zásady „no mercy“ ve městě udělat pořádek. Jinými slovy: ve městě proslaveném automobilovým průmyslem někomu řádně zdemolovat kapotu. Bodrý tatík John Singleton, který svůj příběh zasazuje do zimních měsíců, kdy duje vánice, na to jde s minimem režijních kudrlinek, usiluje o maximální přehlednost a atak na nižší divácké pudy. Jeho hrdinové jakoby měli jen jednu emoci: hněv. A vůbec, krev se celkově na sněhu vyjímá mnohem lépe. Singleton možná nenatočil film z řádu geniálních (přece jen, čím méně scén je máma aka Fionnula Flanaghan na plátně, tím lépe), zato natočil thriller „proklatě koukatelný“, jenž potěší ve kterémkoliv ročním období. My, kteří občas nepohrdneme kouskem kuřecího od kolonela z Kentucky (aneb jak někteří říkají „u Péťi Pitharta“), si o významových vrstvách slova "proklatě" nemusíme dlouze vykládat.(8/10)

Disk Čtyř bratrů se k nám dostává se solidně zpracovanými bonusy, kterým dominuje několik desetiminutových "fičur", většinou poskládaných z rozhovorů a ukázek z filmů. Fičura s názvem Styl a rafinovanost Čtyř bratrů nás seznamuje s celkovým laděním - film např. využívá maximum celků, kdy jsou v záběru všichni bratři, tvůrci potlačují stíny a místy zvyšují zrnitost. A v neposlední řadě je nutno říci, že se nenatáčelo v Detroitu, ale v kanadském Torontu. Ve fičuře Za oponou bratrství se scenáristé David Eliott a Paul Lovett vyznávají z toho, co je při vytváření scénáře ovlivnilo a jaké bylo zamýšlené „poselství.“ Střílečka u Mercerů je fičura, který v několika minutách ukáže, jak se natáčela scénka přepadení domu Mercerových. Z toho, jak vypadá ve filmu, by asi jen málokdo řekl, že se zpola natáčela ve studiu, kde tvůrci nechali postavit půlku ulice. A jen tak mezi námi – v téhle pěkně odvedené přestřelce padne skoro 1600 výstřelů. Na disku je dále trailer a sekce vystřižených scén. Jak už to většinou bývá, nejsou nijak zásadní. Jen dovysvětlují. Čtyři bratři jsou sami o sobě příjemným zpestřením jarní nabídky, spolu s takřka hodinou bonusů jsou potom krmí, které se odolává jen velmi těžko. Nepřináší sice nic, co by bylo v zásadně nové a co bychom už někdy neviděli a neslyšeli, ale věrnost metodám ze staré školy je někdy prospěšnější než kdovíjaké experimenty.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české...
Cena: 499,-
K mání od: 20. 3. 2006

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace