Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Creed II | 2018
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.11.2018
CZ premiéra: 22.11.2018
režie: Steven Caple, Jr.
hrají: Sylvester Stallone, Michael B. Jordan, Dolph Lundgren

Creed II: Blu-ray


ikona
KarelR
blu-raycreedcreed iimichael b. jordanrockysylvester stallonetessa thompson
Sylvester Stallone naposledy jako Rocky. Je to triumf nebo zklamání? 

Co se tak pár měsíců rozhlížím kolem, Creed II do žádné síně slávy nevstoupí. Většinu redakce MovieZone film hluboce zklamal a na ČSFD je „pouhých“ 71%, což značí podobou situaci všude kolem. Jenže víte co? O zklamání tahle Blu-ray recenze rozhodně nebude. Já jsem totiž v kině brečel a fandil jako o život a dostal jsem jeden z nejlepších dílů celé ságy.

Přesně tak, duchovní pokračování Rockyho IV je podle mě vynikající podívanou, která zvládá napětí i emoce a precizně balancuje akci a trénink s rodinným dramatem. Že se tu řeší témata, která už tahle série dávno probrala? Rámcově samozřejmě ano. Steven Caple Jr. ale přihazuje do ringu strach ze selhání nejen po fyzické, ale hlavně po psychické a otcovské stránce, a opravdu do Adonise pere jednu těžkou ránu za druhou.

Vyloženě famózní novinkou je pak i zapojení Dragových, kteří jsou obávanou hrozbou i outsidery s vlastními zajímavými problémy. Poprvé v celé sérii tak člověk vlastně fandí oběma stranám, což dělá finální duel ještě vyhrocenějším a drtivějším. Minimálně vývoj Ivana Draga, jenž se na konci promění srdce celého filmu, je vrcholem Lundgrenovy kariéry. Není tedy divu, že se volá po spin-offu - Dragovi by klidně unesli spoustu boxerského i dramatického prostoru navíc.

Dvojka Creeda určitě nemá tak dynamicky vypiplanou akci jako jednička a ve finále jsem při druhé projekci dost vnímal green screeny. Jiné výtky bych ale nenašel, jelikož na mě příběh maximálně fungoval a z fleku můžu vypsat spoustu momentů, které jen tak nedostanu z hlavy. Trénink pod vodou, testování dítěte, výlet do Afriky, bušení do podlahy ringu, zakončení finálního zápasu… Creed II je triumfální rozlučka s boxerskou legendou (ta poslední scéna!) a silná druhá kapitola Adonisovy cesty za vlastním odkazem. Jen jsem očividně mezi minimem lidí, kteří ještě nepřestali poslouchat soundtrack a opatrně se těší na trojku. (9/10)

Bonusy druhého Creeda jsou o chlup lepší, než jsem čekal. Na modrém disku je celých čtyřicet minut přídavných materiálů a jasným highlightem je čtvrthodinka o Rockyho odkazu. Tenhle minidokument uvádí Dolph Lundgren a sešla se v něm kupa slavných boxerů, kteří řeší Rockyho vliv na jejich život i na celý sport. Samozřejmostí je přitom i ohlížení za ikonickými momenty z filmové série, takže by fandové vážně neměli být zklamaní.

Zbylý čas je věnovaný featurettům o hledání Viktora Draga, ženách z Creeda II a čtveřici hlavních hrdinů. Ve všech třech případech se jedná o lehký bonusový nadprůměr, pozornost si ale tentokrát zaslouží spíš deset minut vystřižených scén, na nichž je vidět stejná péče jako na použitém materiálu. Hlavně Rockyho proslov na pohřbu Spidera Rica (boxer ze začátku úplně prvního filmu) musel Caple vyndavat s hodně těžkým srdcem. Stallone tu totiž sype z rukávu jedno nosné moudro za druhým a je velká škoda, že je skoro nikdo neuslyší.

Za mě tedy Creed II fasuje palec nahoru. Očekávání byl splněna, ne-li překonána, a docela mě zajímá, jestli se ke mně v diskuzi někdo přidá. Pár spokojených jedinců jsem zaznamenal už kdysi pod recenzí, tak uvidíme, jaká je situace půl roku po premiéře.

Obraz: 2.40:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: Dolby Atmos anglicky, DD 5.1 česky
Titulky: české
Datum vydání: 20.3.2019
Cena: 268,- (DVD), 448,- (BD), 788,- (UHD BD + BD)

Za zapůjčení disku na recenzi děkujeme společnosti Filmgame.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (5)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace