Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cosmopolis | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.08.2012
CZ premiéra: 09.08.2012
režie: David Cronenberg
hrají: Robert Pattinson, Kevin Duran, Paul Giamatti, Jay Baruchel, Juliette Binoche

Cosmopolis: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Čím dál tím lepší. Další dvouminutový trailer je ještě intenzivnější než předchozí upoutávky. Naplno nás vtahuje do vize v duchu hesla „future is now“ a podle svého sloganu „jako první film opravdu vypráví o 21. tisíciletí“. Pročež nám máchá čenich v halucinogenní směsi všech myslitelných pocitů, vjemů, požitků a existenciálních zkušeností. Cronebergovská nespoutanost je tu doslova hmatatelná a film má ohromný náboj nejen co se týče mystična a znepokojivých nepřístojností, ale prýští z něj i správně podmanivá sexualita - jak smyslná Juliette Binoche, tak i mladší ročníky (přísná blondýna a animální míšenka) jsou takové erektivní příměsi už po pár sekundách v klipu. Bravissimo i napotřetí, snad k nám doletí víc než jen ozvěny potlesku z Cannes a film brzo uvidíme.

COSMOPOLIS - TRAILER (VO) from Cosmopolis on Vimeo.

 

Cosmopolis: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Po překvapivě unylé Nebezpečné metodě je radost vidět Cronenberga, jak se vrací tam, kde se svého času proslavil. Odklon k civilnějším thrillerům typu Dějin násilí a Východních příslibů je protentokrát zapomenut a obloukem se vracíme k další dráždivé vizi o tom, kam až dospěl velkoměstský člověk se svými neukojenými touhami. A vypadá to báječně. Vizuálně je Cosmopolis až hypnotické, a to i ve chvíli, kdy trailer netlačí prvoplánově na snahu zalíbit se a spíš nás opatrně seznamuje se světem jednoho zámožného floutka, co má všechno. Cronenbergovská dravost a podvratnost ale z monitoru krásně sálá, a tak se nám tu rýsuje nekompromisní projekt, jenž zevnitř náramně „tleje“. Nakonec budeme toho Pattinsona ještě vzývat…

Cosmopolis: Necenzurovaný teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Došlo to asi každému, ale řekněme si to nahlas: Cronenberg je zpátky! Po bolestivé pětileté pauze, na jejímž konci nás akorát zklamala Nebezpečná metoda, se mistr děsivých podivností vrací s projektem, který by jej mohl vrátit na (dost temné) výsluní. Ze zápletky, v níž jede Edward hodinu a půl ke kadeřníkovi, to tak nevypadalo. První teaser ale rychle likviduje jakékoliv pochyby o tom, že Cronenberg tentokrát ví, co dělá. Z každého políčka tu čučí zvrácenost jeho filmů z osmdesátek a navíc se nešetří sexem a násilím. Strhující půlminutka ale nepřekvapuje jen svou úchyláckou otevřeností. Především výborně prodává Roberta Pattinsona, kterému role ujetého elektrizujícího magora sedí jako ulitá. V Cronenbergových rukách by tak mohl skvěle zužitkovat svoji úlisnost, jíž už pěkných pár let plýtvá v Twilight sáze. A konečně se blýsknout v roli, která ukáže alespoň něco z hereckých schopností. Jak moc se na to těšíme? Po dnešku docela dost.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace