Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cliffhanger | 1993
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Renny Harlin
hrají: Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner, Leon

Cliffhanger: V.I.M.


ikona
k0C0UR
cliffhangerjohn lithgowrenny harlinsylvester stallonevim
Sylvester Stallone bojuje pod vedením Rennyho Harlina o život v horské divočině. 

Renny Harlin je podivín z nejpodivnějších - tolik průměrných filmů má na svém kontě jen málokdo. Ale Renny stále jede dál a nabídky se mu překvapivě hrnou. A on je stále proměňuje v matné rychlovky, které osvěží portfolio maximálně začínajícím hvězdám. Pak se stane, že dostane možnost natočit s Willisem druhou Smrtonosnou past a ejhle! Když se snaží, může z toho být i orgastická řežba plná kultovních hlášek. A stejný úkaz se opakoval i v devadesátém třetím – rokem, kde Sylvester Stallone nabral druhý dech a vedle svých dvou věhlasných sérií konečně vystřihl poctivý akčňák, za který se na stará kolena nemusí stydět.

Cliffhanger je totiž vším, co se od žánru čeká, po čem fanoušek touží a co vaše maminky nikdy nebudou chápat: Adrenalinem provoněný hrdina se starým traumatem za zády a s novým před sebou, atraktivní zápletka, v níž nechybí havarované letadlo v horách a pořádný balík peněz a k tomu tuna kaskadérských parádiček, akčních scén a hlášek, pro kterých svého času sáhl i samotný Ace Ventura.

Sly to „tam“ zkrátka měl a Renny Harlin se po dlouhé době našel. Ve sněžném koktejlu plném památných scén nezapomněl u svého hrdiny ve správném poměru rozdělit schopnosti do škatulek „příjemně civilní“ a „nesmrtelný“, aby tak potěšil všemožné věkové kategorie a vysoustružil zase jednou hrdinu, o kterém se bude mluvit ještě dlouho. Stallone je skvělý při své snaze zdolat ve vánici skálu jen v tílku, stejně jako když pálí milion dolarů, aby se zahřál a vy zpoza svých obrazovek křičíte, ať to nedělá a raději vám přispěje na nové Porsche.

Pak je tu legendární přeskok průrvy, jejíž oba břehy by normální smrtelník neobsáhl svým pohledem bez drobného přimhouření očí. Jsou však devadesátá léta a hrdinové mají na nohou pružiny. A když se to natočí správně zpomaleně, máte na triku jeden z desatera ikonických akčních výjevů i vedle takových velikánů jakými jsou Terminátor 2. Připočtěte příjemně nepříjemného záporáka, skvělé hudební téma Trevora Jonese a drobnou hnědovlasou přihrávačku, která v podobných filmech nesmí chybět (a navíc se podobá té, kterou hrdina vždycky miloval ;) a můžete přestat váhat.

Prohrábněte dostupné archívy, jedna z esencí uplynulé dekády vás nesmí minout, pokud to s akčním filmem myslíte alespoň trochu vážně.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace