Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cesta do lesa | 2012
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 04.10.2012
režie: Tomáš Vorel
hrají: Tomáš Hanák, Anna Linhartová, Tomáš Vorel ml., Bolek Polívka, Eva Holubová

Cesta do lesa: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Doba se mění, Tomáš Vorel zůstává. Svěřepý sklepmistr nezměnil výrazivo, vedení herců ani rétoriku, ideově se příliš neposunu. Pořád zuřivě přetiskuje svůj světonázor do filmových políček postaru, i když se změnil systém a společenské klima už nepřeje stylu á la Pražská pětka či Kouř. Paradoxně se ale Vorel nejlépe ze starých pardálů přizpůsobil novým technologiím, což se mu daří naplno prodat v tomhle kratinkém teaseru... jenž je vizuálně parádní a adekvátně omamující lesem. Technická stránka věci se moc povedla, a protože v krátké upoutávce nestihne přepjatý pohled na moderní svět naplno zaznít, natož zprudit (hrozba invaze spojených měst je spíš úsměvná), můžeme tohle video v klidu pochválit a pustit znovu.

Cesta do lesa: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Cesta z města nebyl úplně špatný film a ačkoliv Vorel kontrast života průměrného městského ajťáka a vesnických příroďáků trošku hrotil, na film se dalo celkem bez problémů koukat. Cesta do lesa si svou premiéru odbude téměř až za rok, takže šance, že se v trailerech povede navázat na atmosféru jedničky, tu pořád je, první krok ovšem nevyšel. A to vůbec. Tenhle teaser je totiž až krajně nesympatický. A v podstatě stačí jen pár desítek vteřin a několik promluv na to, aby člověk začal novou Vorlovinu nenávidět. Militantně hipísácké kecy o tom, že lidem televize blbne hlavu a koukat se do ohně je lepší, mají už jen kousíček k debatám důchodců, kteří v narvaném autobuse řeší, že "ty mladý jsou dneska hrozný a starýho člověka nepustěj sednout". Nechci film odsuzovat předem, ale v teaseru je ta rodinná pohoda lidí, kteří žijí v blízkosti přírody, zpívají si u večeře písničky oslavující zem, koukají se do krbu, živí se rukama a mají krásně kudrnaté zrzavé vlasy, doslova na facku. Představa, že bych měl na něco takového koukat hodinu a půl, mi fakt nedělá dobře. A to nás prý ještě čeká vegetariánství, alternativní léčitelství, bylinkářství a syn, který odmítá pracovat na otcově statku...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace