Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Red Lights | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.05.2012
CZ premiéra: nestanovena
režie: Rodrigo Cortéz
hrají: Robert De Niro, Sigourney Weaver, Cillian Murphy, Elizabeth Olsen, Toby Jones

Red Lights: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak dopadl paranormální thriller s Robertem De Nirem?  

Red Lights není horor. Čím dřív si tohle uvědomíte, tím větší šance je, že od filmu neodejdete zklamáni. Sice se tu pracuje s paranormálními jevy, ve vzduchu je neustále cítit tajemno a motá se tu spousta lidí, kteří mají ne zrovna obvyklé schopnosti (nebo se to snaží předstírat), ale horor to jednoduše není.

To ale neznamená, že vás nebude příjemně mrazit v zádech. Red Lights je spíš psychologické drama lehce říznuté detektivním thrillerem, jen tu doktorka Margaret Matheson a její asistent Tom Buckley nepátrají po vrazích, ale po podvodnících, co se vydávají za mystiky a léčitele a tahají peníze z důvěřivých blbečků a zoufalců. Když se ovšem po třiceti letech vrací na scénu slepý Simon Silver, Buckley se rozhodne jít po krku i jemu. Silver však z jeho pátrání zrovna nadšený není a Tom zjišťuje, že už nemůže věřit ani vlastním smyslům a hlavě.

Red Lights přistupuje k paranormálním jevům trochu jinak než tvůrci ostatních filmů. Hlavní hrdinové jsou skeptikové spoléhající na vědecké experimenty a s dlouholetými zkušenostmi, takže je nějaký kašpar, co umí hýbat stolem, nerozhodí. Namísto strašení tu je sezení u počítačů, na první pohled nezajímavé vědecké experimenty a nejdramatičtější prací je snaha napíchnout se na vysílačku falešných kouzelníků.

 


Přehrajte si trailer
Ovšem v okamžiku, kdy na scénu přijde Robert De Niro a okolnosti hlavní hrdiny nenávratně rozdělí, napětí se velmi příjemně stupňuje. Oscarová legenda tu sice moc prostoru nemá, ale když už se objeví, neodtrhnete od něj oči. Cillian Murphy v hlavní roli je to samé a jeho pátrání, které se postupně mění v posedlost, je sakra napínavé, zvlášť, když se okolo něj začnou od poloviny filmu dít ne zrovna normální věci. A čím víc se střet jednoho profesionálního skeptika s dost možná skutečným mágem blíží, tím víc se na něj budete těšit.

Rodrigo Cortés zvládá atmosféru i napětí dávkovat hezky pomalu a postupně, spoléhá na vtahující kameru, chladné barvy a na herce - a to se mu vyplácí. Závěrečná pointa sice vyznění filmu celkem zásadně změní, ale spíš člověku vyvolá úsměv na tváři, než že by ho posadila na zadek. Výsledkem je ale fajn psychologický thriller, který dokáže rychle pohltit a i při pomalejším tempu zvládne udržet až do konce.

Verdikt

avatar6/10

Mr. Hlad


Podobné filmy


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  EDDIE

 • avatar7/10

  X-Mac

 • avatar6/10

  Le_Chuck

 • avatar7/10

  Snura

 • avatar8/10

  cabal

 • avatar6/10

  kyller

 • avatar8/10

  Matko159

 • avatar6/10

  Rokle

 • avatar5/10

  PraSiteL

 • avatar6/10

  Tomino

 • avatar7/10

  Hankey

 • avatar4/10

  the dark knight

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace