Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Černá smrt | Black Death | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.02.2011
CZ premiéra: nestanovena
režie: Christopher Smith
hrají: Sean Bean, Carice van Houten, Eddie Redmayne, Kimberley Nixon, Andy Nyman

Černá smrt: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Černá smrt už si přišla pro většinu Evropy, v Americe (a u nás) ale na premiéru stále čeká. A přestože do obou zemí dorazí až na modrých a stříbrných plackách, není od věci se vytasit s dalším trailerem. Tomu tentokrát pomáhá pár eRkových stříkanců krve, bohužel ale jen k tomu, aby mohl film působit ještě céčkověji. Spousta šedých lesů a zohavených lidí většinou moc pozornosti nebudí, v Black Death to pak platí dvojnásob. Ano, pořád je tu Sean Bean, po pár výkřicích úspěšně navazující na časy své boromirovské slávy. Ale pohybuje se v nuzném prostředí nekonečných luk a vesniček, které nenabízí ani náznaky solidnější akce, ani nějaké solomonovské čáry máry. Možná je to jen (opět) nesmyslně krátkou plochou traileru, který se po předestření zápletky už nestíhá nikam rozjet. Jenže v tomhle podání film vůbec nevypadá jako slušná historicko-hororová akční podívaná, jakou slibuje kupa reakcí na film samotný. A to určitě stačilo akorát přidat pár lepších záběrů na Carice a závěrečnou nabitou půlminutku. Hned to celé mohlo vypadat o řád lákavěji.

Pro trailer zamiřte na Bloody Disgusting, kde je i pro Evropu funkční stream z Hulu. Jiné zdroje nejsou.

Černá smrt: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

What the... plague?! Patříte k těm dvěma lidem, které mrzelo odsunutí Cageovy hororové fantasy Doba čarodějnic na neurčito (druhým byl sám Cage)? Nezoufejte, je tady Black Death. Film, který je námětem až podezřele podobný. Ne, teď lžu. Je totožný! V středověkém kraji řádí mor a můžou za to čarodějnice. Církev tedy posílá družinu rytířů, aby se s nadpřirozeným Zlem vypořádala. Nechybí bububu s lidožroutstvím, démony a oživováním mrtvých. Tohle je na žalobu za porušování autorských práv. Na druhou stranu, tvůrci Čarodějnic se této konkurence bát nemusí. Vedle Black Death i to jejich laciné béčko vypadá jako výpravná, hustě atmosférická pecka. Pár neoholených chlápků v nic-moc kostýmech běhá po lesích a zříceninách? Vypadá to uboze a televizně i ve srovnání s Ať žijí rytíři!, a to už opravdu bolí. Tím spíš, že Black Death přeci jen má jeden trumf. Sean Bean je v kostýmu středověkého bijce stokrát přesvědčivější než Cage (však má natrénováno). Tohle si ale mohl odpustit – pokusíme se zapomenout a budeme s nadějí vyhlížet Game of Thrones, které snad bude mnohem (mnohem!) výpravnější než tohle. Hodnotit řemeslnou kvalitu traileru už vlastně ani nemá smysl – jeho tvůrci se snaží, ale z takového materiálu by nesestříhali lákavou upoutávku ani autoři trailerů na 300. Ale možná tenhle šunt natočil o víkendu Ridley Scott, aby nám vnutil myšlenku: „No jo, tak teď už Robin Hood opravdu vypadá jako velkofilm“.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace