Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Captain America: Návrat prvního Avengera | Captain America: Winter Soldier | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.04.2014
CZ premiéra: 03.04.2014
režie: Joe Russo, Anthony Russo
hrají: Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Samuel L. Jackson, Frank Grillo

Captain America: Návrat prvního Avengera: Čtyřminutové preview


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Už jsem párkrát uvažoval nad tím, jestli bych neměl k popiskům Kapitána Ameriky 2 pustit někoho jiného. Ale screw it. Kdo dřív přijde, ten dřív jásá, takže se nejnovější dávka marveláckého nadšení opět snáší od podezřele spřízněné ikonky. Jenže ono je to jako již tradičně jedno. Téhle kampani totiž stále není co vytýkat a bratři Russové vás opět jen utvrdí o tom, že to mají pevně v rukou. Další střípky celistvé akce sice nedisponují dokonalým střihem a mají pár trikových nedostatků. První Kapitán ale tyhle neduhy přebil jinými kvalitami a dvojka by měla zvládnout to samé, jelikož vyvolává feeling osudového epického akčňáku na jedničku s hvězdičkou. Nové záběry mile odkazují na comicsy (Kapovo proskočení sklem z Civil War), nadále těší řádným využitím Falcona a vůbec dělají z Kapa efektivního bouráka, který se na nové prostředí adaptoval sakra rychle. Za čtyři týdny nás tak buď potkají splněná očekávaní, nebo budeme brečet nad tím, že ty nejlepší marvelácké mozky dělají v marketingovém oddělení.

Captain America: Návrat prvního Avengera: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

60 sekund čiré comicsové radosti. Protentokrát hlavně v podání Anthonyho Mackieho, jehož Falcon vypadá na řádnou marveláckou posilu. Bratři Russovi tak z jednoho z nejdivnějších Kapových spojenců (týpek s křídly, co komunikuje s ptáky) dělají jednu z nejočekávanějších předností, která bude v podstatě zaskakovat za Iron Mana. Hi-tech výbava, lišácký úsměv, spousta létání kolem vzdušné destrukce... Filmový Sam Wilson vypadá jako prvotřídní borec a potěší, že se míhá v čím dál tím lépe vypadající předehře ke druhým Avengers. Opravdu nás čeká thrillerovější a osobnější podívaná než u Iron Mana 3? Z trailerů to tak rozhodně působí, Marvel ale tenhle manévr praktikuje docela běžně, tak uvidíme, co se bude dít tentokrát. Kampaň nicméně stále drží plyn na podlaze.

Captain America: Návrat prvního Avengera: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kapitán je i napodruhé absolutní. Civilní, řízný, natřískaný epickou akcí... Marvelu přechod do thrillerového zázemí nadmíru sluší, o to víc, že přitom ždíme maximum ze svého černého koně. Steve Rogers býval skautskou výplní mezi nahláškovaným Starkem a "božským" Thorem. Teď už ale nemůže být pochyb o tom, že v rukách bratří Russových doroste v rozpolceného zastánce všeho, co zbylo z morálních hodnot hvězd a pruhů. Zimní voják bude čistit jeho přátelské zázemí i nebesa, Kapovi tak nezbyde než napnout síly a porvat se s minulostí i s přítomností zároveň. V plnokrevném traileru je to doslova dechberoucí podívaná. A to takovým způsobem, že film samotný už snad nemá kam stoupat. Snad tedy nezklame!

P. S.: Na Youtube najdete alternativní britskou verzi traileru, ve které se poprvé představuje Sharon Carter aka Agent 13.

Captain America: Návrat prvního Avengera: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kdo jiný by měl na Super Bowlu vytasit americkou hymnu, než sám Kapitán Amerika? Odpůrci patriotismu mu za to jistě vyhubují, jednoduše střižený spot ale svůj účel plní s přehledem. Materiál je náležitě epický a hudební aranžmá přesně pasuje, narvané hospody tak museli zbožně vstávat... a začít objednávat lístky. Na tuhle přehlídku osudovosti a civilněji laděné akce totiž nikdo nemusí čekat do léta. Dostaneme ji už na začátku dubna, což by Kapovi mohlo dodat potřebný finanční boost. Podle dosavadních upoutávek by si ho rozhodně zasloužil. Dokud nás tedy neprobudí první recenze, račte se opájet vším, co Marvel velkoryse nabízí.

Captain America: Návrat prvního Avengera: Pětiminutové preview


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

POUZE KINORIP!

A víc než kinorip asi jen tak neuvidíte, leda byste se podívali do amerických kin. Právě tam se pětiminutovka s Kapitánem promítá jako předehra Thora ve 3D, což je vzhledem k materiálu vyloženě úsměvné. K pohádkovému CGI festu totiž nafasujete příjemně fyzickou scénu ve výtahu, která se hypeuje už od její premiéry na Comic-Conu. Dostává tedy své pověsti? Bezezbytku! Kapova fazóna roztomilého skautíka doslova mizí s každým rozbitým padouchem. A režírující bratři Russovi se tak rychle pasují do pozice tvůrců, kteří by mohli pod marveláckým dohledem stoupat ke hvězdám. Druhá půlka preview je pak lehce upraveným teaserem, který jsme viděli před pár týdny. Pořád je to ale pětihvězdičkový materiál a výtahový úvod tohle hodnocení jen cementuje. V dubnu by se mohly dít velké věci!

Captain America: Návrat prvního Avengera: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Mocný to start! Kapitána Amerika 2 je sice papírově nejslabší kousek Fáze 2, protože nemá ani Downeyho charisma, ani asgardský fantasy nádech ani mývala se samopalem. Marvel se ale i přesto dlouho kasal, že prakticky neznámé a nepříliš zkušené režisérské duo přinese něco jako Avengers 1,5. A teď to konečně začíná vypadat, že nešlo jen o plané řeči. První teaser totiž servíruje dvě a půl minuty nečekaně epických výjevů (Falcon a Helicarrier!), které prokládá solidním dějovým podložím, v němž Steve dokonce stihne vyjádřit svůj pocit z dnešní svobody. Osudový nádech tu sice asi najdou jen ti, kdo znají identitu ústředního záporáka. I bez ní je ale Kapův upoutávkový rozjezd mohutným důkazem toho, že Marvel plánuje opět uhnout do jiného žánru - tentokrát do krapet civilnějšího thrilleru, v němž explozivní pády z nebes doplní efektní potyčky v těsných interiérech. Ano, drátování a žehlení vlasů u Scarlett trochu zamrzí. Evans ale válí a Redforův comeback je super už ze dvou scén a tří vět, takže se těm pěti hvězdám těžko uhýbá. Ta gradace k výbušnému finále prostě nemá chybu!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace