Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bratři z donucení | Step Brothers | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 25.07.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: Adam McKay
hrají: Will Ferrell, John C. Reilly, Mary Steenburgen, Richard Jenkins, Adam Scott

Bratři z donucení: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Co do obsahu úplně ten samý trailer jako poprvé. Jenom s několika „bombami na F“ navíc. Světe div se, i takováhle malá výpomoc může výsledek pozvednout když ne o hvězdičku, tak minimálně o jejích šest desetin. Když si totiž Will Ferrell nebo John C. Reilly pustí pusu na špacír a ukázka jim umožní podělit se o tyhle komediální dohrávky se světem, získá většina scén optimističtější kontury. Tak třeba finální pohovor, v němž se Will uchází o mytí záchodů napoprvé totálně prošuměl, teď ale funguje jako docela bystře vygradovaná scénka, která by bez nějakého toho „fuck“ pozbyla smyslu. Podobným způsobem upgradeovalo dalších pět scének, což samozřejmě nic nemění na imbecilitě celého projektu a na tom, že nás čeká hodina a půl neřízené destrukce ve stylu „dva komediální starouši se tváří, že jim je dvanáct, a tak dělají bordel, bordel a bordel“. Bratři z donucení těžko budou kultovkou z ranku Zprávaře – mimochodem, ten film vážně zraje a jednou bych ho rád viděl ve VIM; přitom jeho trailery také nebyly vyloženě zázračné – ale na vysávání všedních starostí by takováhle blbost možná mohla zabírat. V hodnocení zaokrouhluju nahoru, na rozdíl od předchozího traileru se mi totiž podařilo smát se v poměrně pravidelných intervalech. A smích jak známo léčí.

Bratři z donucení: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Kdysi už mě to taky napadlo – z určitého pohledu jsou Will Ferrell a John C. Reilly skutečně jako bráchové. Tedy pokud má Reilly zrovna sezónu, v níž se pyšní dostatečně „zelektrizovaným“ afro účesem. Pak už nebrání nic tomu, aby se tihle dva vydali po stejné filmové stezce a ve smyslu každodenní sehrané spolupráce prodali další kus filmové historie, kde oba hrají dementy. Nebo vám bráchové, kteří bydlí u rodičů, divně hláškují, hádají se jako prvňáci a přitom je jim oběma přes pětatřicet, připadají zcela normální? Jasně, že ne. A je to opět specifická komika Willa Ferrella, která to všechno zaštítí. Přestože je úplně stejná jako v deseti jeho posledních filmech a opět spočívá v tom být naoko hloupý a dělat se svým neforemným tělem co nejvíc divných a nechutných věcí. U Semi-Pro už jsem měl neodbytný pocit, že se Ferrell po téhle stránce vyčerpává a poněkud okoukává. Fakt je ale ten, že alespoň třetina fórů v tomhle traileru funguje a zbytek není ani moc trapný. A není tam ani jedna narážka na penis, ani nikdo nikoho nekopne do mezinoží! Přece jen ale velká škoda, že tihle „bratři jaksepatří“ nenabízejí ve svých eskapádách nic osobitějšího, co by se nedalo vyčíst už z první věty o ději a hereckého obsazení – takhle z toho bude jen další komedie, která se buď povede nebo ne a za dva měsíce ji nahradí další, úplně stejná.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace