Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Božský Evan | Evan Almighty | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.06.2007
CZ premiéra: 23.08.2007
režie: Tom Shadyac
hrají: Steve Carell, Morgan Freeman, Lauren Graham, John Goodman, Wanda Sykes

Božský Evan: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Né! Já nechci! Nechci tupá zvířátka, které nosí klády, kousají Evana do rozkroku a v ulicích velkoměsta se procházejí se stejným nezájmem, jako by je někdo postavil před modré plátno (ehm). Nechci hloupou podívanou, u níž se děti budou smát a které vaše babičky posvětí titulem rodinná taškařice pro všechny bez rozdílu věku a počtu zubů. Přitom až do času 1:56 se zdá, že Tom Shadyac to má zatraceně na háku a takovéto familiérně-sdružovací berličky nejsou v jeho podání zapotřebí. A do té doby je Božský Evan skutečně obstojným katalyzátorem pro udržení vaší pozornosti za doprovodu nablble spokojeného úsměvu s občasným přechodem ke svalu bránicovému. A to zejména po chvíli, kdy Carell nadmíru důstojně ustojí konfrontaci i se samotným Freemanem aka ztělesněným Božstvem. Jistě, veškerá pořádná komika se opět točí pouze kolem množství chlupatého porostu, které hrdinovi v bujných chvostech raší na rozličných partiích hlavy, ale pár scén má slušný potenciál rozjet to i v inteligentnějším stylu. Pokud vám samozřejmě přijde inteligentní, když někdo na plátně chce opravdu nahlas zařvat „shit“, ale z jeho úst vypadne „sheep“. Následují obligátní rány kamkoliv, kde to hrdina snese a neumře (palec, hlava) a pak… pak se , přátelé, rozpoutává avizované peklo, při němž malí caparti budou rozverně jásat se svými neposednými kamarády a jejich rodiče si to pokojně prosedí za občasného úsměvu střídaného zívnutím. Stačí to? Nechceme víc od režiséra, jehož Božský Bruce se s odstupem jeví jako možná to nejpovedenější z posledních let, do čeho se nechal Jim Carrey ve svém kovaném žánru ukecat? Třeba to nakonec nebude taková hrůza. Vše symbolicky splachující vlna křesá alespoň malou naději v otravném zoologickém humbuku, jehož odměna v podobě průměrných tří hvězd budiž vykalkulována na promili přesně.

Božský Evan: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Všemocného Bruce jsem měl svého času hodně rád. Z premisy vytěžil dost rozpustilé zábavy na čisté a dokonale relaxační tři hvězdičky (z pěti :-), nechal ještě jednou zasvítit škleb Jima Carreyho a naučil psy čůrat vestoje. Jenže každá bžunda něco stojí. Ta s černým Bohem o charismatu Morgana Freemana platí daň za úspěch sequelem, na nějž jsem se přestal těšit už po několika sekundách prvního teaseru. Problém nehledejte ve Stevu Carellovi, jenž si i při jiné komediální nátuře může uhrát „své“ – ostatně jeho žbrblání z jednotky je docela příjemnou reminiscencí. Volné pokračování však pohříchu připomíná spíš Rychlého Stripese a Šarlotinu pavučinku. Filigránský nápad s novou „Noemovou Archou“ se vybarvuje do podoby vstupenky do zoologické zahrady, v níž splašená zvířena vyvádí skopičiny na Evanův účet. Děkuji, nechci. Pět let mi už bylo, slon s kládou pod chobotem, ani držkopády pod tlakem dotěrného ptactva mi proto nerozkmitávají bránici na potřebnou frekvenci. Evan Almighty na první pohled klesá do překvapivě hluboké jímky na rodinné splašky, v níž se námět jeví jako naprostý nonsens a zábavu případně zachrání jen papoušek, který by mohl v celovečerní verzi kálet na Carellovo čelo. Anebo taky ne. Každopádně ruce pryč, protože tady se zjevně neurodilo víc než jeden holící fórek.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace