Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Blue Valentine | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Derek Cianfrance
hrají: Ryan Gosling, Michelle Williams, Mike Vogel, John Doman, Ben Shenkman

Blue Valentine: DVD


ikona
Cival
Mrazivá lovestory o tom, že i mladá láska může hodně rychle zrezavět, konečně u nás. 

Trvalo to sice dva roky, ale nakonec jsme se dočkali. A jeden ze základních stavebních kamenů kariérního rozmachu Ryana Goslinga je konečně k vidění i legálně na českém trhu. Díky společnosti MagicBox si tak můžete vychutnat jeden z nejslibnějších debutů posledních let – antiromanci Blue Valentine.

Kdo se k ní nechá zlákat milou upoutávkou, ten těžce narazí. Blue Valentine je totiž psychologicky pečlivou a svým vyzněním až vražednou studií jednoho docela obyčejného vztahu, který projel po klasické křivce od úvodního milostného poblouznění až ke krizi. Nebo rovnou ke katastrofě. Prostě do stavu nekonečné naštvanosti, kdy se spory zesilují, ochablý cit přebíhá v antipatii a místy už připomíná spíš nenávist… zkrátka už jde jen o bolestný rozklad něčeho, co bylo kdysi tak krásné a opojné.

Konec lásky, jednoduše řečeno.


Přehrajte si trailer
Blue Valentine dva mezní stavy duše a těla zachycuje s nebývalou přesvědčivostí, a díky propojení různých časových rovin i s intenzitou, kdy všechno to zlé, nepříjemné a bolavé křičí přímo do tváře. Herci tu jsou precizní, režisér Derek Cianfrance má talent nejen navozovat atmosféru konkrétních situací, ale i detailem popisovat velmi univerzální životní momenty.

Je to neokázalá, ale psychologicky velmi nosná a emotivně hluboká sonda do procesů v našich tělech. Místy vážně bolí, protože je krutá spíš podprahově a v nuancích, než že by šokovala na povrchu. Proto tenhle film stojí za vidění… a proto jsou i rok po první projekci na českém území vzpomínky na něj velmi silné. (8/10)

Hutný snímek míří na český trh bez bonusů, ale aspoň za vlídnou cenu.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české
Datum vydání: 25. 4. 2012
Cena: 199,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace