Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Blade Runner 2049 | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.10.2017
CZ premiéra: 05.10.2017
režie: Denis Villeneuve
hrají: Ryan Gosling, Harrison Ford, Robin Wright, Dave Bautista, Mackenzie Davis

Blade Runner 2049: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nebudu vám nic nalhávat: Trochu se u toho už nudím. Je z mého pohledu trochu zbytečné vydávat nové trailery, když se do nich neprorvou nové záběry a hlavně se látka neuchopí nějakým čerstvým stylem. Fascinující obrazy a zvuky už máme ohmatané a teď se víceméně jen jinak přeskládávají, což má za následek úbytek nadšení. Už nejuchám a necítím ten maximální rajc. Ne že by to něco zásadního znamenalo, přeci jen Villeneuvovi se snadno věří a neměl by selhat, zvlášť když všechny production vallues jsou vidět a v kině budou i slyšet. Snad nám tam ale film urve hlavu, novým trailerům už se to úplně nedaří.

Blade Runner 2049: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kampaň Blade Runnera 2049 je ohromně dvojsečná. Na jednu stranu mám ohromnou radost, že v ní prakticky nic není a pořád moc netuším, o čem film bude. Na druhou stranu mě ale trailery zase tolik neberou a málem bych začal pochybovat o tom, že nás čeká jeden z nejlepších filmů roku. Papírově to je pořád nádhera a Villeneuve prostě nemůže zklamat. Zároveň bych se však nebránil tomu, kdyby se pokračování bájné klasiky maličko odvázalo, aby na něj taky někdo přišel. Ty čtyři hvězdy jsou tedy z trailerového hlediska vlastně zklamání. Rozhodně je ale vítám víc než omamný pětihvězdičkový nápor, který by nešetrně vykecal celý film.

Blade Runner 2049: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Má to atmosféru jako kráva. A vizuální řešení, které je po výtvarné stránce neskutečné - a rve koule, i když se nechystáte zrovna na přímé porovnávání s Ghost in the Shell a dalšími futuristickými scifárnami poslední doby. Ano, můžete rýpat do digitálních vloček, podivného pršícího záběru na Robin Wright nebo do toho, že kulisy jsou znovu tak nějak villeneuvovsky neosídlené a v jistém směru prázdné (originál se pohyboval ve výrazně živějších kulisách), ale to nic nemění na faktu, že tenhle sled záběrů působí fantasticky a silně ve všech ohledech. Hereckých, hudebních, zvukových i nasnímáním: Villeneuve si s sebou vzal věrného hudebního mistra Jóhanna Jóhannssona (maximální zvědavost na jeho vangelisovské variace!) a po Sicariu znovu využil geniální oko kameramana Rogera Deakinse a z materiálu to rozhodně je cítit každou sekundu. Forda s Goslingem pak rozhodně chcete vidět v téhle látce raději než kdekoliv jinde, a když proti ním stojí i zjevně velmi odhodlaný Jared Leto, musí si každý divák spokojeně mrouskat. Tohle vypadá na výjimečný projekt a opravdu nejzásadnější film letošního roku - a navíc střípky z akce naznačují, že nemusíme vyhlížet jen filosofující nudu.

Blade Runner 2049: Announcement teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Přesně podle očekávání... takže pecka. Dvojka Blade Runnera má smůlu v tom, že od ní čekáme jen to nejlepší, jelikož se Villeneuve po Zmizení, Sicariovi a Příchozích proměnil v absolutní jistotu. Jeho další spolupráce s Deakinsem vlastně ani nemohla vypadat špatně. Když tedy Gosling chodí pouští (?), je to taková pastva pro oči, že byste každý záběr z fleku rámovali. Ponurá atmosféra nemá chybu, hudba krásně variuje originál, Gosling s Fordem jsou plně ve svém živlu... prostě umělecká nádhera, jíž zdobí papírová neprůstřelnost a teď i parádní rozjezd kampaně. Proč tedy "pouhé" čtyři hvězdy? Přeci jen jsme u drobné ochutnávky. Kde bychom jinak lovili rezervu, až se rozezní Vangelis a Villeneuve to do nás napere celé?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace