Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bitevní loď | Battleship | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.05.2012
CZ premiéra: 19.04.2012
režie: Peter Berg
hrají: Taylor Kitsch, Liam Neeson, Alexander Skarsgård, Tadanobu Asano, Rihanna

Bitevní loď: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

"Dodělali jsme všechny digitální efekty, tak se kochejte". Nejnovější ukázka na Bitevní loď má ke klasickému traileru docela daleko, protože absolutně nezvládá tempo a vlastně jenom dávkuje jeden CG obrázek za druhým. Z bídy jí ale vytahuje famózní finále, to už potěší jak výborným střihem a gradací, tak neskutečnou kulervoucností Bergovy akce. Jestli doteď někdo pochyboval o akci, kterou by Bitevní loď mohla nabídnout, teď se jen tiše kaje a šetří peníze na lístky pro celou rodinu. Protože tohle bude brutální nářez, o tom už není pochyb. Skoro je až škoda, že se Berg musel omezit na idiotské "adaptace stolní hry", když si očividně vystřihnul vlastní invazní film, který má s klasickými Loděmi společného asi tak stejně jako mladoboleslavští hokejisté s play-off.

Bitevní loď: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Bum! Bác! Prásk! Padající barák! Tohle jsou vaši Transformers 4, americká veřejnosti! Už je to ohraná písnička, ale Bitevní loď se na Super Bowlu předvedla přesně tak, jak se dalo čekat. Celý její spot se skládá z explozí, létajících robotů a těžkotonážní destrukce, a pánové od Hasbra se vehementně pokoušejí svézt na miliardovém závěru Bayovi robotí trilogie. Jen do mixu přihodili pár emzáků v brněních a doufají, že se v kinech bude americkému námořnictvu fandit stejně jako spřízněným pozemním jednotkám. A velmi pravděpodobně bude, protože se tu okrem známé značky nabízí přesně to samé jako ve třetích Transformerech. Ano, je to o něco míň opulentní a zatím tu chybí hlavní hrdina, kterému by člověk fandil od prvního záběru. S Liamem Neesonem u kormidla se ale další velká reklama na hračky těžko potopí, takže nezbývá než doufat, že Berg ví, jak mezi tunu výbuchů vetknout únosný příběh. Minutové spoty to k efektivnosti nepotřebují, celovečerák je ale úplně jiná písnička.

Bitevní loď: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pánové od Hasbra se nám rozšoupli. Díky Transformeří trilogií museli prodat tolik hraček, až to není hezké. A protože tušili, že jim chvilku potrvá ukecat Baye do čtyřky, tak si očividně připravili plán B. Příští léto se tedy budou prodávat modely torpédoborců a mimozemských korábů, které budou nedílnou součástí každého chlapeckého koupání. Protože co je víc cool, než když kolem vás plavou armádní loďky, které potápíte nalétávajícím vesmírným megabroukem? Ale dost téhle hluboké psychologické sondy. V Universalu zkrátka upekli řádně hlučný film, který se nestydí za náležitě povědomou hudební paletu. A těch 200 mega na něm určitě bude vidět. Trailer totiž pořád neukazuje definitivní měřítko filmu (bude to ještě větší, věřte mi), do kterého se v pohodě vejdou nejen Transformers, ale i HALO nebo J. J. Abrams|Abramsův Star Trek. Povědomé tu díly zkrátka trčí do všech stran, zatím se ale na Petera Berga nemůžeme příliš zlobit. Ano, trailer není příliš kompaktní a zastávky na klišovité výkřiky se mohly řešit lépe. Jinak to ale vypadá na poctivou popcornovou pecku, na jejíž hloupost můžete nadávat, jak chcete. Přesné míření do choutek širší divácké obce jí přesto neupřete.

Pod záložkou Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Bitevní loď: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Haha, tak tomuhle se říká věrnost materiálu... s menším twistem. Když jsme poprvé slyšeli o tom, že bude Peter Berg točit adaptaci deskových Lodí, chytali jsme se za hlavu. To už jsou na tom v Hollywoodu s nápady tak špatně? Když jsme potom zjistili, že to bude něco ve stylu námořního Star Treku, kde si to posádka jedné lodi rozdá s mimozemšťany, bylo ještě o něco veseleji. Ta pravá a nefalšovaná zábava ale začíná až teď, u prvního teaseru. Berg totiž natočil přesně to, co materiál vyžaduje. A přestože Liam Neeson opět budí respekt v každé větě, zbytek Bitevní lodě je... neuvěřitelný. Komu bylo smutno z toho, že příští léto nebudou v kině další Transformeři nebo Světová invaze (a nečeká nás tedy ryzí americký biják), může zahodit kapesník a začít se těšit. Svůdné blondýnky, nevěřícně čumící drsňáci, hlášky a výjevy jak z příručky "Blockbuster pro začátečníky"... Nic z toho nechybí a Berg vše korunuje neskonale zábavným záběrem z ptačí perspektivy, který tenhle film definitivně cementuje jako popcornovou ptákovinu prvního stupně. Budeme ji ve výsledku nenávidět, nebo milovat? To se ještě nedá posoudit, teaser je každopádně ostudně průměrný a končí ve chvíli, kdy by se mohl pořádně rozjet. Nenech se zahambit, Petere! Chceme nějaký vytuněnější nášup!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace