Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Big Hit | 1998
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Kirk Wong
hrají: Mark Wahlberg, Lou Diamond Philips, Christina Applegate, Bookem Woodbine

Big Hit: V.I.M.


ikona
imf
big hitmark wahlbergvim
Nenápadná akční šleha. 

Při importování asijského stylu do západní kinematografie se většinou najdou výrazné třecí plochy, vyplývající z toho, že pojem "akční" se v obou cípech světa chápe trochu jinak. Kirk Wong pochopil, že standardní asijskou mlátičku ho nikdo natočit nenechá a když viděl, že vyfasoval do hlavních rolí samé modely (u Marka Wahlberga to platilo doslova), rozhodnul se dát pojmu "over the top" nový význam.

Už úvodní akční sekvence, kterou Wahlberg zakončí výskokem z okna do bázenu, přičemž se na hladině odrazí náramná exploze, patří k velkolepým zážitkům, kterých koncem 90. let v akčním žánru kvapem ubývalo (a ten záběr by se dal navíc zarámovat). Kluci s bouchačkama se prohánějí potemnělým hotelem s elegancí Chow Yun-Fata, ale stíhají metat i klasické zápaďácké hlášky.

Ano, tenhle film je vskutku namixovaný ve všech směrech - obsazení hraje všemi barvami, hollywoodská akční poetika se tříští o asijské zpomalovačky a humor si podává ruku s akcí častěji, než obvykle. Jeden z hitmanů touží po jachtě, druhý objevil v pětadvaceti kouzlo masturbace a jejich společný podraz je zákeřně odhalen pomocí japonské technologie dekodéru, co umí dekódovat dekodéry.

Nejdůležitější ale je, že uprostřed toho všeho pobíhá Mark Wahlberg ve své první velké akční roli a zatraceně mu to sekne. Poloha ušlápnutého milence a velmi zručného zabijáka v jednom balení je přímo ušitá na jeho roztomilé vzezření a dokonale zapadá do filmu, ve kterém jsou všichni tak sexy, že si zaslouží zpomalovačku, ať už se chystají udělat cokoliv. Je to zábavné, je to akční a překvapivě i inteligentní. A navíc to končí velkým finále přímo uprostřed videopůjčovny. Těžko si představit lepší tečku. Big Hit je v mé sbírce velkým guilty pleasure, na které se ve výčtu akčních klasik 90. let rádo zapomíná. Možná proto, že ho nelze nacpat do žádné škatulky. Je to kapitola sama pro sebe.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace