Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bídníci | Les Misérables | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.12.2012
CZ premiéra: 03.01.2013
režie: Tom Hooper
hrají: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen

Bídníci: Re-release Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Silných premiér do startu Duny 2 je v zimě na anglosaském trhu opravdu jen pomálu, proto se do kin znovu podívá hned několik interesantních titulů. A jedním z nich jsou i muzikáloví Bídníci, kteří vynesli Oscara Anne Hathaway a na Valentýna projdou po dvanácti letech zase nějakou tou promítačkou. A co si budeme nalhávat, vizuálně nezestárli úplně špatně. Výpravou a scénografií to vypadá opravdu pompézně, jako jeden z posledních velkofilmových dozvuků před smrtícím úderem greenscreenů a ohyzdných ateliérů, jaké mj. odklepl i sám režisér Bídníků Tom Hooper. Po oscarovém triumfu Královy řeči si ale zjevně ještě mohl nadiktovat cokoliv, včetně zpívajícího Russella Crowea s Hugh Jackmanem - a i když já a nedej bože MrHlad se mezi fandy tohohle bijáku neřadíme, dokážu celkem pochopit, proč se tahle verze Bídníků některým divákům zažrala hluboko do srdíčka. 

Bídníci: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tyhle trailery člověk docení dvojnásob po zhlédnutí filmu. Jsou totiž o několik levelů výš a vhání do materiálu přesně ty kvality, kterých se v kině nedočkáte. Tam totiž bude zhrzená brunetka zpívat do kamery celé tři minuty - nonstop, bez prostřihu kamkoliv jinam. Bude hořekovat, bědovat, slzet a vy se od ní netrhnete ani na deset centimetrů. V trailerech ale pod ty procítěné emoce lítají parádní záběry, velkofilmové výjevy, z nichž cítite jednak mohutný Hollywood, druhak osudové příběhy klasických postav. Užijte si to v upoutávkách. Pak už totiž máte smolíčka.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Bídníci: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Z prvního teaseru a ze sneak peeku jsem uchcával o poznání víc. To říkám narovinu. Na plnohodnotném traileru jsou jednak malinko cítit limity zvolené metody, kdy se zpívá naživo a hraje se do ne-až-tak-čistých zpívánek. Hlavně ale osobitý styl režiséra Královy řeči nepůsobí úplně velkofilmově v každém záběru – občas lze divadelní původ nahmatat z určité strojenosti scén, ale i z kulis zavánějících ateliérovým papundeklem. Jiné pochyby ale vznášet nelze, protože herci do svých rolí padnou parádně, přednes slavných songů je jedinečný a třeba proplétání milostného popěvku je famózní. Musíme se holt modlit, že Bídníci zopakují osud Královy řeči: V upoutávce trochu umělý kousek se snad zase rozvine ve výjimečnou a neskutečně suverénně odtočenou flákotu.

Bídníci: Rozšířené preview


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tohle je prostě paráda. I když video odpovídá svým formátem featurettu, funguje mnohem líp než první teaser. Monotematické hovory o zpívání naživo ukazují, jak svěží by tenhle přístup v rámci žánru mohl být. Hlavně ale nechá mluvit zarputilé tvůrce, herce nachází v plném nasazení a se zápalem pro věc, servíruje hudbu znělou v každém tónu a výjevy, které svou životností berou dech. I když jsou scenérie domalované v počítačích, působí nesmírně velkolepě a plnokrevně, a ve chvíli, kdy jejich obyvatele takhle dynamicky snímá kamera, chce se člověku jen vyběhnout od počítače a vymlátit v nejbližším kině z promítače alespoň ochutnávku. Prostě parádní podívaná, která by měla na konci roku oslnit i v plné verzi a režiséra tak definitivně vykopnout do síně slávy. 

 

 

Bídníci: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tož pěkně to vypadá, pěkně. Muzikál s všeobecně talentovanou Anne Hathaway, muzikálovo-divadelním harcovníkem Hughem Jackmanem a lídrem kapely The Ordinary Fear of God Russellem Crowem zní jako splněný sen. A navíc to je uberklasika Bídníci, takže už teď víme, že má tohle trio v rukách kvalitní materiál. To se ostatně bezezbytku projevuje v prvním teaseru, kterému kraluje Anne jako Fantine a který dává na odiv přesně to, co by měl: Hlavní hvězdy v příkladně špinavém prostředí, okázalý rozpočet a Hooperovu schopnost pojmout historický film tak, aby to nebyl mrtvolný digipaskvil. Bídníci tak napoprvé předvádějí překvapivě svěží snímání, jež většině záběrů vdechuje příjemně umírněný nádech. A rázně dávají na vědomí, že s nimi zimní sezóna musí počítat. Jediná vada na kráse? Promiň, Anne, zpíváš sice moc pěkně. Ale I Dream a Dream už zažilo několik parádnějších provedení...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace