Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bez kalhot | Magic Mike | 2012
imdb  kinobox
US premiéra: 29.06.2012
CZ premiéra: 12.07.2012
režie: Steven Soderbergh
hrají: Channing Tatum, Alex Pettyfer, Matt Bomer, Matthew McConaughey

Bez kalhot: Recenze


ikona
KarelR
Channing Tatum a Matthew McCounaughey rozpumpují vaše léto. 

Stevenu Soderberghovi nikdy nechyběly ambice. Ať už točí akčňák, sci-fi, drama nebo lupičskou komedii, vždycky se snaží vyhnout mainstreamovým klišé a zkusit svojí novinku obohatit něčím novým či neobvyklým. Zřídkakdy mu to sice přináší komerční úspěch, o ten mu ale v první řadě nikdy nešlo, což dělá z čerstvého hitu Bez kalhot o to zajímavější film.

Soderbergh si určitě dobře všiml hollywoodského trendu, cílit co nejvíc filmů na mužské publikum. Výbuchy, střílení, lepé děvy… to všechno zabírá obrovskou část kinoprodukce. A nebohé slečny tak většinou jen hrají partnerský doprovod, nebo čekají na další schůdnou romantickou komedii. Co se tedy stane ve chvíli, kdy jim naservírujete film o dvojici striptérů, kteří se mezi řešením životních problémů prvotřídně svíjejí na pódiu? Kinosály se bleskurychle začnou plnit vřeštícími dámami všech generací!

A tady se konečně sluší přiznat, že je to navýsost zasloužená komerční výhra. Bez kalhot totiž člověk přeje každou uspokojenou divačku, a to čistě proto, že jde o nápaditý biják, který v první minutě chytne a už nepustí. Hollywoodu momentálně kralující Channing Tatum se sem přišel tak trochu vyzpovídat ze svých kariérních začátků (jeho „mladé já“ hraje Alex Pettyfer). A na filmu se to krásně podepisuje tím, že byznys mužského striptýzu nerozebírá jako povrchní odhazování šatů. Místo toho se s hrdinou, jehož ambice jsou v něčem úplně jiném než v křepčení na pódiu, spíš nakukujeme do věrohodně vykresleného zákulisí.

Tatumův Mike zkrátka není jen pohledný věšák na spotřební oblečení. Je to uvědomělý obchodník s talentem na řadu věcí, který se odhodlaně potýká s neveselou sociální situací. Po minutě jím za to můžete pohrdat, po několika desítkách ho budete chápat. Stejně jako Soderbergha, který natočil odlehčený, avšak zatraceně chytrý film o boji za vlastní budoucnost. A opět u toho šikovně překročil mnohé žánrové mantinely.

Charismatický McConaughey září pokaždé, když se dostane ke slovu.Zní to jako další nezávislácké drama? To si pište, a právě tím také Bez kalhot s velké části je. Má v sobě sice trochu romantiky, hodně polonahých borců a několik brilantních tanečních vystoupení. V jádru je to ale intenzivní příběh člověka, který se z života snaží vyždímat co nejvíc. A nevzdává se ani ve chvílích, kdy mu pod nohy létá jeden klacek za druhým.

Soderberghova klika je pak v tom, že tak vážné téma prodává s dostatečným nadhledem, spoustou humoru a s čím dál tím sympatičtějším Tatumem, který poprvé v kariéře obstává ve všech hereckých polohách. Charismatický McConaughey sice září pokaždé, když se dostane ke slovu. Převálcovat sebejistého supertanečníka je ale takřka nemožné, a o to horší to má „nastupující“ Pettyfer, jenž je v poloze mladého jelítka, kterému spadne do klína všechno, po čem chlapci jeho věku touží, omnoho slabší.


Přehrajte si trailer
I přes zbytečně nevyužité vedlejší postavy a maličko křečovité finále, kde Soderbergh chtě nechtě musí podlehnout hollywoodským šablonám, je Bez kalhot plnokrevnou filmařskou výhrou. Filmu takřka chybí hluchá místa. Snaží se potěšit nefalšovanou show (kamera při vystoupeních často zaujímá „divácké“ podhledy) a nebojí se občas přihodit autentické zaškobrtnutí. Potěší to maximálně.

Máme tu tedy jasný důkaz, že když ženskému publiku nabídnete ambiciózní a osobitou podívanou, která je schovaná pod adekvátně naleštěným zevnějškem, nejste automaticky za vyvrhele. Naopak můžete udělat daleko větší byznys než stá variace na vlhké sny desetiletých chlapců. Kéž by si toho všimli i „tam nahoře“.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (37)

Verdikt

avatar8/10

KarelR

Horda sexy chlapů Bez kalhot je kořením v uvědomělé sociální sondě, která se přes vážný příběh odmítá vzdát divokého řádění. Soderberghova novinka je zábavná, inteligentní a nejen spousta odvázaných scén vám zaručí, že se u ní nestihnete nudit. Zkrátka dramedie podle příjemně svěžího receptu, která vás nabije energií jako málokterý film z letošní kinonabídky.


Hodnocení redakce

 • avatar9/10

  Cival

 • avatar6/10

  Mr. Hlad


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  Ravenhorn

 • avatar6/10

  luksa

 • avatar6/10

  deiwi

 • avatar7/10

  yeniczek

 • avatar6/10

  Baz

 • avatar6/10

  Le_Chuck

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar7/10

  cabal

 • avatar8/10

  Duck96

 • avatar6/10

  kyller

 • avatar6/10

  marodavidoff

 • avatar7/10

  Rokle

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace