Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Betlémské světlo | 2022
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 10.03.2022
režie: Jan Svěrák
hrají: Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Vojtěch Kotek

Betlémské světlo: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Asi budu tentokrát za toho zlého a přísného, ale takovou nudu jsem od prověřeného rodinného dua teda nečekal. Betlémské světlo obsahuje celkem sympatický Svěrákův voice-over a snaží se samozřejmě doručit co největší porci klasické autorovy poetiky a humoru. Jenže to tentokrát až po hříchu nefunguje a celé to působí na známého režiséra zatím až nečekaně vyčpěle a nenápaditě. Vizuální stránka je naprosto tuctová a zaměnitelná, rádoby vtipné trampoty hereckých hvězd vyznívají křečovitě a hlášky až na pár výjimek už zkrátka nemají takovou sílu jako v nejlepší formě otce i syna. Skoro to vypadá, jako by se svěrákovské kouzlo snažil napodobit nějaký mladý vycházející režisér, než že se jedná o dílo oscarového tvůrce. I po nemastném neslaném traileru ovšem doufám, že jde jen o klasicky špatnou českou upoutávku a v reálu nás bude čekat kvalitativní návrat aspoň k Vratným lahvím.

Betlémské světlo: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Ne, nic extra si pro nás otec a syn Svěrákovi opravdu nepřipravili a pokud jste doufali, v nějaký příběhový tahák či výrazný vizuál, asi budete malinko zklamáni. Ano, zatím to vypadá malinko obyčejně a nepřečíst si synopsi, tak divák vlastně neví, co ho čeká. Jenže i přesto Betlémské světlo potěší klasickou svěrákovskou poetikou a zejména hlavou této filmové rodiny v hlavní roli. Zdeněk Svěrák si i po osmdesátce svůj čas před kamerou zkrátka užívá a nejspíš nás tak čeká další postava odehraná s jeho typickou grácií. A sázka na tyto svěrákovské jistoty vlastně pro začátek stačí. Příště už však bude potřeba vytáhnout příběhové trumfy.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace