Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bastardi | 2010
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 28.10.2010
režie: Petr Šícha
hrají: Tomáš Magnusek, Ladislav Potměšil, Jana Šulcová, Kristýna Leichtová, Jan Šťastný

Bastardi: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Člověk musel být na Tomáše Magnuska tak nějak podvědomě hodný, protože v něm viděl lehce naivního pána s upřímnou snahou. Dal dohromady staré herecké pardály a udělal jim radost tím, že je během natáčení Pamětnice ještě jednou postavil před filmovou kameru. Jenže tím to mělo skončit… a neskončilo. Navzdory do očí bijícímu amatérismu se jméno svéhlavého producenta vrací, navíc s dvojnásobně ambicióznějším titulem. Ani nejostřílenější domácí filmaři si nedovolí na současnou látku, která bude zároveň hnípat do školství, rómské menšiny a kriminality mladistvých. Magnusek a režisér Šícha si ale troufnou! Náročný balík témat, jenž vždycky zavání moralizováním nebo plakátovou reflexí, se bohužel hněte ve formě, která se zcela vzpírá kinům. A dost pravděpodobně i televizi a DVD. Il Bastardos tnou úplně mimo, i když se na plátně promenádují populární seriálové tváře a i když se má blížit okamžik, kdy Kristýna Leichtová „ukáže kozy“. Trailer sice podbarvuje hiphopový track, světovost mu má dodat i cameo slovenského „krále“ jménem Rytmus (muhehe) a občas to v něm i jakoby stylově bliká, přesto je výsledná upoutávka stejně úletovou nádeničinou jako výše zmíněná důchodcovská týmovka Pamětnice. Do české filmové reality zapadá jen klopotným odsekáváním sprostých slov a další bizarní souloží, která by klidně mohla vybafnout ve Vorlově shitu Ulovit miliardáře. Na tohle homevideo fakt někdo půjde do kina?

Bastardi: Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nelíbil se vám Gympl? Tak teď ho zpětně doceníte. Do nepříliš uctivého prostředí českých škol totiž brzo nahlédneme i v druhém celovečeráku producenta Pamětnice Tomáše Magnuska. Jmenuje se Bastardi... a zatím se uvádí jako čiré peklo, vážení přátelé. Jestli žijete v dojmu, že už vás v českém trailerovém rybníčku nemůže překvapit vůbec nic, dnešní tříapůlminutová "upoutávka" vás proškolí neskutečným způsobem. Jakýsi hrubý sestřih úvodu filmu (?) totiž kupodivu obsahuje akorát bandu mladých výrostků, kterak barvitě posílá Alexandra Hemalu tam, kam slunce nesvítí. Ano, bude to o nulové úctě těch těžších dorosteneckých případů k autoritám. Pochopili jsme. Ale... neměl tohle, sakra, být dokument nebo tak něco? Avizovaní herci nikde, jakákoliv trailerová struktura nebo pořádný náznak filmovosti nikde, bolestivé pokusy o autenticitu na každém kroku. Tvůrčí záměr ukázat nám zvláštní školu bez obalu tak nějak chápu, jeho podání ale zatím působí tristně snad ve všech myslitelných směrech. A na zabijácky dlouhé ploše se prezentuje jako úlet hodně velkých rozměrů. Kdo na to zajde v zimě do kina? Hm?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace