Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Avengers: Age of Ultron | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.05.2015
CZ premiéra: 30.04.2015
režie: Joss Whedon
hrají: Robert Downey Jr., Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans

Avengers: Age of Ultron: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Avengers 2 mě nebavili. Byla to přeplácaná, přepálená, a proto nakonec nudná a překvapivě ubíjející megashow, která mohla jen závistivě vzpomínat na lehkost a zábavnost jedničky. Ale jedno musím Whedonovi přiznat: Prachy na filmu rozhodně vidět byly, a když vytáhnete jednotlivé sekundy z filmu a naperete je do traileru, určitě to působí výpravně a velikášsky. Pětkrát víc než Ant-Man. Proto budou dokumenty na blučku ještě o chlup zajímavější než obvykle. Povinné nedotrikované záběry a vtípky z natáčení taky potěší, protože spolehlivě baví už v upoutávce. Jo, možná ta omáčka okolo nakonec strhne víc než ten uřvaný sequel bez napětí, co mu i Rychle a zběsile 7 a Jurský svět nathli kaťata...

Avengers: Age of Ultron: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

S každým dalším videem mi Avengers 2 připadají lepší. Jasně, trikově se to příliš neposouvá. Ale tvůrci alespoň pochopili, že i sequel superúspěšné týmovky, jenž má ohromné zisky předplaceny, si tak nějak zaslouží vlastní ksicht. Je to složité ho vydolovat z dosti neosobních příběhů, v situaci, kdy ani jeden z hrdinů nemá trailerový prostor k rozehrání své vlastní linie, jež by mohla naznačit, že o něco opravdu půjde a zjeví se i nějaká ta emoce. Ale temnější ladění pomáhá, stejně jako sázka na Downeyho charisma a mohutnější nástupy Ultronových nohsledů. A samozřejmě když se navíc přitvrzuje co do kadence a střihové urputnosti, člověk se může kochat nákladným akčním náhulem, vedle kterého bude většina comicsovek vyznívat poněkud chudě.

Avengers: Age of Ultron: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Joss Whedon přitvrzuje. Po prvním, vcelku suchém traileru se konečně chlubí nějakými těmi eye-candy momenty. K tomu slibuje hromadu akce, nějaké to superhrdinské škorpení a záporáky, před nimiž by měl pokleknout i Loki. Ale nemusí... on totiž tenhle robotický záporák třicet let po Terminátorovi dech zrovna nevezme. Ultron nemá charisma, nebudete se ho bát. To by ale tak úplně nevadilo. Mnohem víc překáží skutečnost, že momenty, které by měly šponovat nadšení a natěšení, vyznívají nepříjemně plonkově. A hlavně trikově nesmírně lacině. Zelené plátno a celkově umělá sterilita řvou z každého druhého záběru, což mi u dlouho připravovaného sequelu připadá fakt divná konstelace. Jestli chce tímhle matrošem Whedon trumfovat jedničku, neklade si před sebe snadné cíle.

Avengers: Age of Ultron: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Mno, nevím, jestli tudy vede cesta k další miliardě a půl. Na jednu stranu je fajn, že Marvel utekl od barviček a zkouší to krapet špinavěji, u druhého Kapitána to ale fungovalo o úroveň líp. Desaturovaní Avengers totiž místo temnější palety baret nabízejí jen hodně šedivé, a to v dost neambiciózní teaserové minutce a půl. Pár nových indicií potěší (flashback s Black Widow), jinak se tu ale jen kupí vizuálně slabší materiál a... nic jiného tu vlastně není. Což je u největšího filmu léta trochu problém, který snad brzy zahladí nějaká daleko stylovější pumelenice. Tenhle předkrm je maximálně ok.

Avengers: Age of Ultron: Extended teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Teaser Avegers: Age of Ultron se měl původně objevit až dnes v noci společně s novým dílem Agents of S.H.I.E.L.D. Protože ale na internet utekl už před týdnem, musel Marvel přispěchat s rozšířenou verzí, která nabízí večírkový otvírák, který se promítal na Comic-Conu (jinak přibyly snad jen dva nové záběry). Dokáže Tony zvednout Thorovo kladivo? A co Steve, který s tím v comicsech nemá sebemenší problém?

Avengers: Age of Ultron: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Teaser druhých Avengers se měl objevit až někdy za týden, ale znáte to - Marvel míní, Hydra mění. Ultrona s Hulkbusterem si tedy můžeme užívat už nyní, za sebe ale říkám, že do stropu výjimečně neskáču. Jistě, celé je to temné, špinavé a hraje se na patřičně osudovou notu. Když ale stejnou šarádu zkoušel Iron Man 3, tak nějak to fungovalo o úroveň lépe, protože nám k tomu byla nabídnuta i hmatatelná Tonyho zranitelnost. A to je přesně to, co v první upoutávce Age of Ultron palčivě chybí. Všechno se sice bortí, předestře se očekávaný megaduel a ve finále dojde i na dlouho promovanou půlku vy-víte-čeho. Jelikož ale z tohohle mixu velké destrukce nevyčuhuje nic osobního, je to jen sled více či méně působivých výjevů, které Whedon snad seskládá do pořádného comicsového záhulu. Ano, čtyři hvězdy jako vyšité. Pravá síla Avengers ale je a bude v interakcích mezi postavami a ne v opulentním ničení, tak bych příště prosil víc toho prvního. Díky, Jossi.

P. S. Ultron zatím tak úplně neděsí, chvílemi v něm ale slyším Heisenberga!

Avengers: Age of Ultron: Comic-Con teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nezapomínejte, že se tu pohybujeme na čistě oznamovací půdě. Ve chvíli, kdy tenhle teaser běžel na Comic-Conu, nikdo netušil, že bude mít dvojka Avengers něco společného s Ultronem. Máme tak před sebou čistě oznamovací video, které svoji funkci splnilo výtečně a vlastně se nikdy nemělo dostat na internet. Nicméně ho tu máme a samo o sobě je samozřejmě nevýrazným naťuknutím, jež dva roky před premiérou filmu ani nemůže nabídnout víc než pár hlášek z prvních Avengers a jednu morfující hlavu. Stačí to člověku, který název filmu dávno zná? Moc ne. Comicsoví fandové ale v červenci dostali přesně mířený předkrm, takže by nebylo fér jít pod dvě hvězdy.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace