Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Auta 2 | Cars 2 | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 24.06.2011
CZ premiéra: 28.07.2011
režie: Brad Lewis
hrají: Owen Wilson, Larry the Cable Guy, Michael Caine

Auta 2: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Bylo vám smutno? Mně taky ne. O posledním traileru Aut 2 jsme psali před pěti dny a už tu je další. Kampaň pixarovského sequelu pomaličku začíná finišovat (americká premiéra je za měsíc), takže kadence upoutávek musí přitvrzovat a snažit se i ty největší odpůrce kár s očima přesvědčit o tom, že by měli zavítat do kina. Daří se? No… ani moc ne. A to i přes to, že je mezinárodní trailer druhých Aut zřejmě nejlepší dosavadní upoutávkou. Je v ní nejvíc Michaela Cainea, minimum otravného Buráka, a ty dvě minutky se chlubí solidní plynulostí. Místo toho, aby pořádně zahákovaly a už nepustily skrz akci a humor, se ale opět soustředí hlavně na představení kupy důvodů, proč bude na mezinárodních trzích vyprodáno. Blesk McQueen navíc stále nevypadá jako hlavní hrdina příběhu, takže tentokrát můžeme plesat akorát tak nad tím, že film konečně začíná působit jako relativně domyšlené špionské dobrodružství. Silné tři hvězdy, jinak ale pořád platí všechno, co se tu omílá od prvního teaseru.

Auta 2: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

I ta sebenevýraznější pixarovska nás nakonec zvládla přitáhnout. V každé kampani postupně přituhovalo, trailery vždycky nabíraly na obrátkách a nabalovala se na ně očekávání i přísliby přinejmenším brilantně řemeslně zvládnuté podívané. Auta 2 v tomto směru ale nestíhají. Pořád z nich čpí pachuť sequelu ukuchtěného jen kvůli penězům a podle nejomšelejších receptur – jako kdybychom sledovali trojku Křižovatky smrti nebo další díl Sexu ve městě, povinně listovali katalogem tuctové cestovní kanceláře a objížděli všechny zajímavé destinace světa. Špionská zápletka působila alespoň nosně, když ale hraje prim jen korzování po nejkrásnějších památkách Evropy a Asie, náročnějšímu divákovi se chce zívat. Jasně, Auta byla spolu s Životem brouka nejméně osobitým artiklem Pixaru, ovšem druhý díl vypadá ještě o fous hůř. Pak není prostor k velebení technické kvality, k oslavování švihu a kouzelných barviček – když se Mater alias Burák zmůže jen na trapné estrádní fóry a kolem něj se míhají akorát Big Ben a Eiffelovka, není šance na přílišný optimismus.

Odkaz na HD stream od Applu zde.

Auta 2: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Takže špionské pokračování Aut. Tenhle je koncept je fajn asi 30 vteřin, kdy se vám na obrazovku vkrade trocha potemnělé atmosféry, A možná a i ve chvíli, kdy přijede Michael Caine. Tím to však hasne. Sequel pixarovského animáku, u kterého má maličkost nevydržela ani půl hodiny, totiž jinak vypadá jako něco, čím si "kdysi" originalitou hýřící studio moc přízně nezíská. Většina vtipů snad nerozesměje nikoho, kdo už vychodil základní školu, animace se také výhradně drží u maximální jednoduchosti a hrdinové filmu... darmo mluvit. Nejvíc prostoru dostává buranský pick up, který lítá po toaletách, a jestli vám něco takového přijde otravné po dvou vteřinách, ty dvě trailerové minuty nebudou žádná velká slast. Jasně, všechno tu svítí a tváří se roztomile, tempo je solidní a v závěru přichází i pár obligátních rychlejších střihů. Auta 2 ale pořád nevypadají jako animák, na který by měla dobrovolně jít i ta starší půlka rodiny. Ta tuhle palbu dostane spíš za trest a bude doufat, že v ní bude dost agentských pomrknutí a tajných misí, aby to šlo vydržet. Tyhle části filmu v traileru mimochodem úplně chybí, což je jen další důkaz toho, že tenhle pixarovský zářez má jen a pouze trhnout stamilióny na tom, že smutná dětská očka donutí rodiče vytáhnout peněženky. Ach jo.

P.S. Pozitiva? Jediné. Spielbergův Tintin může za rok v klidu vyhrát Oscara.

Auta 2: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Alespoň už víme, jakým směrem Auta napodruhé pojedou… Leccos nám mohl naznačit už Michael Caine, jenž doplnil hlasové obsazení svým britským akcentem, a samozřejmě i první obrázek s explozí těsně za výfuky ujíždějících hrdinů. Ano, pixarovské káry se rozhodly fušovat do řemesla Jamesi Bondovi a pustí se do klasické špiónské jízdy. Nevím, jestli je v tomhle míšení žánrů nějaký sofistikovaný sequeloidní záměr; přeci jen Toy Story 3 si zas hodně bralo z vězeňských dramat, tak to asi nebude náhoda. Každopádně ve vágně definovaném světě Aut bude rozvedena zápletka o tom, jak se obyčejná barevná vozítka zapletla do boje o záchranu světa. Je to hodně omšelá story, na které budou zajímavé asi hlavně detaily – třeba to, že se v bondovské sekvenci na záchodech proti sobě nepostaví zjizvený padouch a Daniel Craig, ale dvě roztomilá vozítka. Jinak se úplně tuctovým trailerem propaguje úplně tuctový animák, na kterém pixarovskou výlučnost připomíná jen kvalita technického provedení. Jinak nic. Což koneckonců znamená, že i tohle pokračování vydělá neuvěřitelný balík.

Auta 2: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

O sequelitidě řádící i v poslední výspě kreativity toho bylo popsáno hodně. A i když Toy Story 3 nakonec dopadlo nad očekávání dobře, sázka na pokračování pořád bolí. I Pixar holt chce garantované prachy... a z Aut je rozhodně vytříská. Jde totiž o látku velmi přístupnou, u rodinek oblíbenou a do figurek a jiných merchandisingových blbostí snadno překlopitelnou. Mamonáře od Pixaru, potažmo Disneyho, už ale netrápí smutný fakt, že odklepli dvojku zrovna u dost možná nejslabšího kousku z proslulé dílny, který už napoprvé působil po dějové stránce poměrně vyšeptale a rozhodně dost sterilně (minimálně na lidi s vkusem :). Druhý díl na tom těžko může něco změnit, když volí tu nejotřepanější sequelovou zkratku - Blesk McQueen a jeho parťáci se vydají do Evropy a Asie, takže se pneumatiky budou protáčet v Le Mans, Londýně, Paříži nebo v Japonsku. Nemluví ze mě zloba, že Auta nezavítají i na českou Barum rallye - tahle metoda prostě není šťastná, protože jí volily i srajdy typu pokračování Růžového pantera nebo třetí Křižovatky smrti. A Pixar si vždycky nárokoval víc. Víc mohl koneckonců předvést i v rámci úvodního logo-teaseru, který staví na známé hříčce s vnadícími nápisy a na kratinkém dialogovém střípku. Jistě, dopadlo to líp než u Avengers, ale na opakované sjíždění ukázky to rozhodně není.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace