Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Arctic: Ledové peklo | Arctic | 2018
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.02.2019
CZ premiéra: 28.03.2019
režie: Joe Penna
hrají: Mads Mikkelsen, Maria Thelma Smáradóttir

Arctic: Ledové peklo: Blu-ray


ikona
KarelR
arctic: ledove pekloblu-rayjoe pennamads mikkelsen
Pojďte si zase jednou poctivě zabojovat o přežití... 

Seznam herců, pro něž angličtina není prvním jazykem a měli by hrát ve všem, není zas tak dlouhý. Mads Mikkelsen na něj však rozhodně patří, a určitě si pamatujete, že byl na internetu možná největším favoritem na roli Zaklínače. Tenhle výživný part dánský veterán bohužel neurval. Prohrát zrovna se Supermanem ale není zas taková ostuda a Mads nám to vynahrazuje jinak - třeba zrovna Arcticem!

Komorní islandský thriller o tom, jak chlápek jménem Overgard uvízne v ledové pustině (a snaží se v ní neumřít), nezní na papíře dvakrát zajímavě. Stačilo však jediné - obsadit do něj Madse Mikkelsena - a z obyčejného survivalu rázem byla malá žánrová událost. Skoro se mi chce říct, že mohl Joe Penna zapnout kameru, nechat Mikkelsena chodit po ledovci a byl by z toho dobrý film. Mladý režisér ale takhle laxní naštěstí nebyl, a o to lepší biják jsme dostali.

Arctic je klasickým filmem, o němž kupa lidí řekne, že "nemá příběh" a "vlastně se tam nic nedělo". Možná proto je na ČSFD v modrých číslech, jak ale správně tušíte, čtenáři MovieZone by měli být daleko vstřícnější cílovkou. V době nekonečného zachraňování Země je každý bratránek Gravitace nebo Vše je ztraceno vítaným oživením. A zrovna Arctic se neskutečně snaží, aby naservíroval přesně to, co slibuje - tedy drsnou a depresivní podívanou, v níž si Mikkelsen sáhne na herecké a fyzické dno.

Ať už jeho hrdina truchlí, tahá sáně pustinou nebo aktivně bojuje o přežití, neustále mu fandíte a přemýšlíte o tom, jak moc byste v jeho situaci byli v háji. Overgard je ale přesně tím typem chladného taktika, jehož v takových podmínkách chcete vidět, a Penna mu hází pod nohy jednu vysilující překážku za druhou. Dokáže se životem ošlehaný drsňák probít k civilizaci? Anebo vyčerpaně zahodí mapu a rezignuje? Mně tahle (mimochodem krásně nasnímaná) bitva rozhodně přišla napínavá a vsadil bych se, že v tom nebudu úplně sám. (8/10)

Český Blu-ray Arcticu bohužel nemá žádné bonusy. Zrovna tady ale můžeme být rádi, že vůbec vyšel...

Obraz: 2.39:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: DTS-HD MA 5.1 anglicky, česky
Titulky: české
Datum vydání: 21.8.2019
Cena: 268,- (DVD), 448,- (BD)

Za zapůjčení disku na recenzi děkujeme společnosti Filmgame.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace