Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Antikrist | Antichrist | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 26.11.2009
režie: Lars von Trier
hrají: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg

Antikrist: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Lars von Trier se s tím vskutku nepáře. V atmosféře, která nemá daleko k těm největším hororovým špičkám, staví další provokativní monument snímaný digitální kamerou… ve kterém se dějí věci, kterých se každý normální herec bojí. Jenže spolupráce s Trierem, ta má v Hollywoodu zvuk a proto si tím peklem každý rád projde. Willem Dafoe sebou nechá vláčet skrze zlé i horší, aby skončil v dnes už trademarkovém záběru soulože na stromě, která ujišťuje všechny bezvěrce, že Trier nemůže ani na chvíli zůstat normální a nedělat si ze všech srandu. Druhý trailer má mnohem klasičtější střih, který se blíží typickému žánrovému etalonu (béčkový horor), pořád je v něm ale cítit otisk umělce, který propadl kouzlu domácího videa a má za to, že je opravdovější/napínavější/víc cool. Jestli mu dáte zapravdu, to už zase záleží jenom na vás, faktem je, že jistou kontroverzi s ohledem na bizarnost tématu to opětovně vyvolává a tak si Trier už teď může mnout ruce, jak se o něm zase bude pár měsíců mluvit. Tím, že má jasně čitelný vývoj (začínající starou známou expozicí „jedeme na chatu“), působí druhá ukázka mnohem uceleněji a umožňuje větší „zažrání se“. Za tohle zažrání vás Trier odmění pěknou závěrečnou koláží, v níž se mísí nehezké věci s těmi ještě méně hezkými a doprovodná kakofonie vám možná nahodí drobný knedlík do krku. Finální malůvka se jménem filmu už nepotřebuje komentář – Trier prostě JE malé chytré dítě v těle neukojeného umělce, tak ať si klidně kreslí :). A vy mrkejte na drát, protože Antikrist má nepochybně své zvrhlé kouzlo.

Antikrist: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tohle asi nebude milá rodinná podívaná na nedělní odpoledne. Dánský drzoun Lars von Trier totiž kutí menší psycho. Nejslavnějšího filmového Ježíše, Willema Dafoea, si pozval k oslavě přesně opačné bytosti z náboženských spisů: Antikrista. Jen dva lidé, jen On a jeho filmová manželka, stačí Trierovi jako nástroje při tematizování nejstrašidelnějších myšlenek z lidského vědomí. Postup tak trochu jako v Evil Dead – chata, les a postupný obrat v noční můru... I když se Trier tentokrát vzdal ateliéru, jeho nový projekt znovu zavání velmi ostře stylizovanou podívanou (s větší než malou porcí teatrálnosti), v níž zůstanou zachovány i další podstatné rysy Trierovy tvorby: Jednak  přemýšlivý scénář, který otvírá divácké obzory do takřka meditativní šíře, a osobité formální zpracování, s nesčetnými nástrahami nalíčenými na konzervativní diváckou obec. Už v traileru je ruka Antikrista na dotek velmi nepříjemná, drhnoucí proti srsti takřka do krve. Nic pro slabé povahy, nic pro hledače obyčejného filmového oddychu a rozhodně nic pro sjížděče příjemných upoutávek. V tomto případě je ale nepřítulnost jen bodem k dobru.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace