Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Američan | The American | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 01.09.2010
CZ premiéra: 02.12.2010
režie: Anton Corbijn
hrají: George Clooney, Thekla Reuten, Bruce Altman, Paolo Bonacelli, Filippo Timi

Američan: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A už se přitvrzuje. Černý kůň letošní oscarové sezóny (byl by jím vlastně jakýkoliv snímek s oblíbencem Akademie Georgem Clooneym) je napodruhé pojímán výrazně akčněji. Jde o evidentní kamufláž, která má zajistit, aby se ambiciózní titul zadrápl i do hlav méně náročných diváků. Ctitelů tvorby renomovaného fotografa Antona Corbijna totiž není tolik, jako třeba obdivovatelů Jasona Bournea, snaživý nováček na poli režie celovečerních hraných filmů si zas až tolik nových příznivců nenabral ani díky osobité skoro-biografii Control – jenže pro film s Georgem Clooneym se to prostě musí změnit, a tak se v novém minutovém spotu hnedle přiostřuje. Meditativnost se obrušuje ve prospěch klasického thrillerového řemesla s provařenými „bouchacími“ zvukovými efekty a gradující montáží. Ve výsledku to moc nefunguje, už proto, že film, který má být jedinečný, v tomhle teaseru servíruje jen rutinu.

Američan: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

George Clooney jako zkušený zabiják? Že by se snažil trochu fušovat do řemesla jednomu ze svých parťáků? Ale kdepak. Jedna z nejuznávanějších hereckých hvězd současnosti se sice chystá vzít do ruky velkou pušku, žádné velké bourneovské eskapády ji však nečekají. V rukou režiséra Controlu se Clooney promění v nájemného elegána, který stráví víc času přemítáním nad svoji končící kariérou a v náruči sličné brunety, než aby skákal po střechách a demoloval auta po desítkách. The American se zatím tváří jako chytré a rozvážné drama, a z teaseru lze docela rychle usoudit, co nás zhruba čeká v kině. "Claytonovsky" usedlý film, který by se mohl svým evropským vzezřením odlišit od klasické hollywoodské produkce. A potvrdit tak Clooneyho čuch na obyčejně vypadající snímky, jež v sobě ale skrývají slušné ambice. Minutka a půl, kterou nám tvůrci dnes nabízejí, pěkně funguje jako vkusná ochutnávka atmosféry, zatím se ale zdá, že zůstává hodně utajeno. A je to dobře, jelikož by byla chyba propagovat "Američana" jako x-tou akční pecku se slavnou tváří ze zámoří, jíž očividně nebude. Proto tentokrát nemám pocit, že se bude rozhodovat u upoutávek, nýbrž až u prvních reakcí, které spíš napoví, na co se máme těšit. A jestli vůbec.

P.S. Slečna s blond přelivem se jmenuje Thekla Reuten a pár let zpátky ubytovala Colina Farrella V Bruggách. Snad tu nepromarní svoji velkou šanci.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace